| Fiona_Agnes_1988 a întrebat:

Buna ziua, stau la tara, am o catea f batrana 18-19 ani bolnava, de 2 zile nu mai bea apa si de mancat de 3 zile nu mai mananca. In cat timp moare? Bani nu am sa o duc la eutanasiat. Mai schelaie din cand in cand, pentru ca am vazut ca vin mustele pe ea. Nu mai stiu ce sa ii fac.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici in comuna n-ai un veterinar? Macar sa-ti spuna un medicament care sa-i calmeze durerile. Imi pare rau!

| Fiona_Agnes_1988 explică (pentru Salontanul):

Medicul de aici in afara de analiza la carne cand tai porcul, nici nu il vezi la fata. Ne lasa medicii nostri sa murim noi oamenii, daraminte astia vet. offf... macar s-a dus saraca

| Salontanul a răspuns (pentru Fiona_Agnes_1988):

Imi pare rau dar este mai bine ca i s-a curmat chinul! asa este cu medicii de astazi. Ai dreptate.

| Fiona_Agnes_1988 explică (pentru Salontanul):

Da asa e. Oricum a trait 4 ani pe plus. Cine a avut-o a aruncat-o la marginea padurii. A stat ceva vreme pe acolo pana am vazut-o eu si am luat-o in ziua de ajunul Craciunului. Era moarta de slaba, plina de scaieti, arata groaznic. Acum e in raiul animalutelor draga de ea.

| dinaprilie a răspuns:

De unde si expresia "a murit ca un caine". Poate poti macar sa platesti in rate injectia letala.

| Fiona_Agnes_1988 explică (pentru dinaprilie):

Stiu ce zici. Insa practic toti bani mei din salar merg la banca + facturi. Numai ce am platit 900 curentul, regularizarea. Plus ca vet e la 30km, si am intrebat pe cineva si au preturi horror, ma simt asa vinovata

| dinaprilie a răspuns (pentru Fiona_Agnes_1988):

Ok. Nu te judec pentru ca nu ai bani sa ii curmi suferinta animalului. Ingrijeste-l cum poti si o sa se duca destul de repede.

| Fiona_Agnes_1988 explică:

Multumesc pentru ajutor. A murit acum jumate de ora. Fiind batrana, probabil avea si tumori in burta, am incercat sa ii dau apa dar isi ascundea capul. A simtit ea ca i-a venit sfarsitul.