| didi500333 a întrebat:

BUNAA@|! Va rog din tot sufletul ajutati-ma! Am gasit un pui de vrabiuta ranit si l-am luat in casa! Cum il ajut? Nu poate sa manance sa bea apa sa mearga si sa zboare! Probabil e si speriat! Dar cum il ajut? Sa-l duc la veterinar? Funda! fiti rapizi va rog nu vreau sa moara!

5 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Omg! Dul cat mai rapid la veterinar intr-o- zi cel putin va muri daca mi il hranestii.Incearca sa faci rost de o seringa si sa-i dai lapte praf cu apa sau, apa cu o mancare mai moale sa manance cu seringa cum ar fi galbenusu.
Du-te la veterinar mai intai de toate sa vezi ce iti recomanda daca e prea mic sa-l poti ingriji si daca il pastrezi, fai un adapost din ceva galduros intr-o cutie ceva si ferestel de frig si hranestel de vreo 4-5 ori pe zi cu ce iti va recomanda medicu veterinar sa-i dai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il dai la pisica

| MaRiaYoAna99 a răspuns:

Pai ai putea gasi viermisori si sa ii dai sa manance sau grau sau paine.Si sa nu uiti sa ii dai niste apa cu seringa sau ceva de genul.Ai putea sa il duci la veterinar ca sa stii sigur ca nu are mari probleme...doctorul veterinar trebuie sa stie ce sa ii faca. Sper ca te-am ajutat! Mult succes!

| didi500333 explică:

Cam cat ar trebui sa platesc daca il duc la veterinar? Eu am strans abia 20 lei iar tata si mama nu ar fi de acord sa-l duc la veterinar.ei mi-au spus ca trebuia sa-l las acolo!

| didi500333 explică:

Din păcate a murit! Îmi pare atât de rău ca nu l-am putut ajuta! Mulțumesc oricum de sfaturi.(nu și lui de bluu3e91)