| CriCri04 a întrebat:

am gasit o vrabiuta blocata intr-o bucata de hartie cu lipici foarte puternic, cel mai probabil era pentru sobolani sau gandaci, si saracuta nu poate sa zboare, am pus-o intr-o cutie, nici nu mananca si nu stiu cum sa fac sa o curat de lipiciul ala. stiam eu ca trece daca freci bine cu detergent de rufe, dar nu pot baga vrabiuta in detergent si sa o frec bine, i-ar cadea penele, si nu stiu ce sa mai fac. va rog frumos spuneti-mi daca mai aveti vreo idee ce as putea face ca imi e tare mila de ea, nu mananca si nu vreau sa moara. dau funda puppy dog eyes (scuzati categoria dar sunt disperata sad.)

3 răspunsuri:
| YourFriend a răspuns:

Cel mai bine mergi cu ea la un veterinar...

| Dismally a răspuns:

Incearca sa o speli cu apa calduta, dar fara detergent. sau cel mai bine mergi cu ea la un veterinar, poate exista vreo solutie sa scape de lipiciul ala sad

| ღAngiießăă a răspuns:

Veterinar...