| Tonita a întrebat:

Buns ziua TPU. Pisica me a fost muscata de o viepse in partea dreapta a botului pe la mustati sa afla o umflata cat o nuca mica putin mai mica poate dar vizibila. Imi dau seama ca a fost intepata pentru ca nu cred ca ii s ar umfla de la altceva. Nu e nici o zona unde ar ramane acul pentru ca nu eu gasesc nu o doare la atingere nu face nici un simptom din cele gasite pe net dar este un pic mai linistita decat de obicei pofta de mancare a ramas nu respira greu. Azi a vomitat dar putin cantitativ. Momentan nu stiu ce sa fac sfaturi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum, acul de viespe nu ramane acolo. Numai acul de albine se rupe si albina moare. Nu are nimic. Ii trece in cateva zile.

| ShadedCanvas a răspuns:

Hm,daca umflatura se agraveaza in decurs de 1 saptamana est indicat sa consulti un medic veterinar(daca nu doresti sa faci asta acum).
Acum 1 an, pisica mi-a fost 'intepata' in partea superioara a gatului; un 'guler' natural, nu alta.In jur de 6 zile si a revenit la normal.In orice caz, un consult veterinar nu ar strica daca te ingrijoreaza.

| IuliaChirila14 a răspuns:

Poti sa contactezi un medic veterinar.