| Prodans a întrebat:

Cați dintre voi preferați plimbările cu bicicleta?
Preferați să aveți bicicleta proprie sau să o împrumutați?
Vă place să mergeți cu prietenii cu bicicletela, sau poate să vă faceți noi cunoștințe care au același hobby?
A-ți vrea să postați călătoriile cu bicicleta?
Mulțumesc!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primul lucru, cand am iesit pe salariu, a fost sa-mi cumpar bicicleta. De atunci nu mi-am dorit nici cand sa-mi iau masina si merg si astazi pe bicicleta cu placere. E adevarat am o bicicleta germana cu piese Shimano care merge excelent. Imi place sa merg singur. Am postat cateva secvente din plimbarile mele dar nu prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer rolele, nu-mi place sa stau cu grija cainilor. happy

| August99 a răspuns:

Merg cu bicicleta cat de des pot. am bicicleta proprie si mai vreau sa imi iau una. nu prea am pe cine sa chem cu mine doar vreo doua persoane dar si singura imi place, mai ales prin padure happy

| Axelrunda a răspuns (pentru August99):

Sincer, si eu merg 99% singur laughing), am doar 16 ani dar nu stiu cum ajung mereu sa vorbesc cu babi de 70 de ani si ei incep sa-mi dea sfaturi despre viata. Deci mereu. Incerc sa merg la o cetate uitata de luma cu my dear trekkingbike ( dap, nu am mountainbike) si acolo sta un bab si incepe cu povestiile. Dar totusi este intereasnt si frumos. Cine in ziua de azi isi mai ia timp sa steie la o vorba cu un necunoscut... nimeni, sau aporape nimeni

| Axelrunda a răspuns:

Categoric. Cand nu am ce face, imi iau un ghiozdan, bag in el 2 litri de apa, o punga cu biscuiti si altceva de mancat (de fapt orice) si ma sui pe bicicleta. Cand am chef sa merg singur, plec singur prin sate necunoscute... urasc doar cainii afuristi care fug dupa tine, de aia port mereu o bata legata orizontal de ghiozdan care o pot folosi la nevoie. In fine, de multe ori intreb pe prieteni daca vor sa vine cu mine intr-o aventura cu bicicleta si de multe ori ei vin. Facem poze, si cele mai reusite le punem pe Instagram happy

| August99 a răspuns (pentru Axelrunda):

Fix la fel fac si eu laughing

| DozaDeSperanta a răspuns:

Salut, Prodans!

Mersul cu bicicleta, pentru unele persoane este o adevarata pasiune. Personal, am avut aceasta pasiune timp de aproximativ 15 ani.
Legat de a doua intrebare, cred ca oamenii in general prefera sa aiba fiecare o bicicleta personala.Eu am chiar doua.laughing
Sigur ca mai exista si o categorie minoritara de oameni, carora le place sa imprumute o bicicleta, fiindca prin aceasta, pe ei nu-i intereseaza deteriorarea ei.(merg cu ea prin toate gropile)
Pe parcursul celor 15 ani, inevitabil mi-am facut foarte multi prieteni cu care imparteam aceeasi pasiune. (Vorba aia, cine se aseamana se aduna )
Intr-un timp, am postat pe Youtube, clipuri video pe care le faceam in timp ce mergeam cu bicicleta, insa ulterior le-am sters.

| Prodans explică (pentru DozaDeSperanta):

Mulțumesc de răspuns! happy