| Ana_8420 a întrebat:

Caii dorm in picioare sau culcati? >:

Răspuns Câştigător
| Ruxy_1106 a răspuns:

Caii dorm adesea in picioare, mai ales cand sunt in grajd. Pe camp insa, daca are loc suficient, calul nu va ezita sa se culce pentru a se odihni. Exceptie fac caii grei de tractiune, carora le este dificil sa se ridice.
batting eyelashes

22 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Ruxy, raspunsul ala l-ai luat din enciclopedia''Primele intrebari'' sau ceva de genul ca si eu am avut-o. Mi se pare identic raspunusul.Nu?happy

| rosto a răspuns:

Dorm in picioare, din cate am inteles, daca un cal se culca inseamna ca este bolnav. happy

| User a răspuns:

De obicei, in picioare.

| Jadis a răspuns:

Buna intrebare laughing cred ca, culcati

| MeGhosta a răspuns:

Ambele big grin
funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Ana_8420 explică:

Problema asta m-a nelamurit tot timpul. laughing

| Charger a răspuns:

Logic ca culcati, se pun p labe ca catei

| Anileda a răspuns:

De obicei cand stau in grajd dorm in picioare.

| Raiden a răspuns:

In picioare din cate stiu tu.

| KatherineSparks a răspuns:

Caii dorm in picioare.
Dar, cand intalnesc o balta cu apa, se rostogolesc prin ea [fie daca au pe cineva in spinare, fie ca nu]. Stiu asta deoarece am mers o data si am calarit si cineva mi-a spus sa nu-i duc prin balti pentru ca s-ar putea sa ma rastoarne.

| Nastia a răspuns:

De obicei dorm in picioare. n-am vazut vreunu care sa doarma culcat.winking

| ˜”°º•didycutzà•º°”˜ a răspuns:

E o intrebare interesanta. Din cate stiu bunicul gasea dimineata animalele din grajd in picioarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare laughing cainii dorm culcati.|-)

| IusanLivia a răspuns:

laughing
culcati logic. laughing
Funda?

| AL_ID_2000 a răspuns:

Culcati

| DavidSpargatoru a răspuns:

Buna! eu traiesc la tara si ati pot spune tot ce vrei despre animale. adica caii,vacii,etc, referitor la intrebarea ta: cai dorm si in picioare si culcati, eu am o iapa si vara cand o scot afara ca in grajd este cald, ea mereu pe la miezul nopti se culca jos la pamant, si la ora 6 se ridica in picioare... si vacile nu dorm in picioare ci culcat, co o vaca nu face asa efort ca un cal.

| ellamaria a răspuns:

In picioare

| sZzLeRs a răspuns:

Culcatii laughing logic laughing

| madutza5073 a răspuns:

laughing din cate stiu eu dorm culcati

| getytosa_6287 a răspuns:

Caii dorm si in picioare si culcati.

| goliat23 a răspuns:

Depinde de fiecare cal.de obicei caii se odihnesc in picioare rare ori se intampla sa doarma culcati.