| 3ntzz a întrebat:

Perusii dorm in picioare?
Daca nu cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perusii dorm pe picioare nu in picioare, dupa ce isi gasesc echilibrul se lasa in pozitia ghemuit si trai soro pe vatrai

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Unii perusi dorm cu capul sub aripa si, desi pare ciudat, adorm intr-un singur picior, pentru a-si conserva caldura corpului. Acest lucru inseamna si ca perusul este sanatos.
De asemenea, unii perusi aleg fie sa se cuibareasca intr-un ziar sau un alt fel de material ce se regaseste pe fundul custii, fie intr-un cuib (daca este improvizat sau cumparat de om).
Sper ca te-am ajutat.

| mihiai a răspuns:

Perusii dorm pe picioare nu in picioare, dupa ce isi gasesc echilibrul se lasa in pozitia ghemuit si trai soro pe vatrai
v

| vlad24tm a răspuns:

Vezi si u nu mai crezut ca e perus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul din perusii mei,,vorbeste'' pana adoarme iar celalalt se infoaie in pene, ridica un piciorus si il baga in pene, iar apoi isi baga capul in penele de pe spate nu sub aripa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de sfaturi.papagalita mea era foarte sprintena dar acum nu face nimic in afara de faptul ca sta mult pe jos dormind, mananca si sta infoiata in pene. oare e bolnava? ce ar treboi sa fac?