| theROOcKsTArr a întrebat:

Caine sau pisica? De ce?

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Ne intrebi pe noi ce preferam doar ca sa facem o discutie sau ne intrebi pentru ca ai vrea sa-ti iei tu si nu stii ce?
Eu am si pisica (de 12 ani) si caine (4 luni), deci mi-e greu sa ma pronunt. Totusi, inclin spre caine, e mai ascultator si mai devotat, pisica in schimb e mai sclifosita.
Daca intrebi pentru ca iti doresti sa-ti iei un animalut si nu te hotarasti, gandeste-te ce fel de persoana esti. Daca nu te deranjeaza sa plimbi cainele zilnic incepand de la ora 7, indiferent de vreme, atunci ia-ti caine.winking

27 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Catelusul love struck E mult mai simpatic love struck Parerea meawinkinglove struck

| rosto a răspuns:

Pisicuta. happy

| Aero_2277 a răspuns:

Cainele. Pisicile mi se par urate si proaste si rele.Cainii sunt dragastos te asteapta nerabdatori la usa cand vi de la servici se joaca te ling drept multumire isi manisfesta bucria impreuna cu noi. Pisicile sunt solitare si nu le recomand pentru persoanele la fel. Un caine e cea mai buna solutie pentru persoanele singure si care nu doresc sa se implice in relatii sau adoptat copii.

| Alien a răspuns:

Nu am de ales!

| Razvan a răspuns:

Pisicahee hee
Who let the dogs out?laughing

| DenisIonut01 a răspuns:

Amandoua + pasare laughing

| eugem35 a răspuns:

Pisica este mai curata dect cainele si put rau de tot, si sa mai cobor dimineata cu el sai plimb sa isi faca nevoile cainele sa stea la curte sa alerge sa aiba spatiu nu in apartament pacand miti nu face figuri se acunde el de nu stiu ca am pisica in casa. fiecare cu ce animal ii place imi plac animalele dar sa stau la curte nu in bloc

| Andutsaa a răspuns:

Caine! Urasc pisicilelaughing! Ma inspaimanta cu acea privrelaughing

| AiDa_5611 a răspuns:

Cainii, s-a facut si un studiu daca e mai bine sa ai un caine sau o pisica. A castigat, categoric, cainele. Daca nu te poti decide, ia-ti si caine, si pisica! Insa cainii sunt mult mai folositori ca pisicile. Pisicile iti stau in calea ta, si ele doar prind soareci.Ai tu soareci in casa? Cainele este folositor in mult mai multe lucruri. E doar o problema : cainii au nevoie de foarte foarte foarte multa atentie. Pisicile nu prea.

| Zâmbărici a răspuns:

Caine normal.winkingDe ce? Pur si simplu nu suport pisicilehappy

| StaRmAgiC a răspuns:

Majoritatea fetelor adora pisica.
fiind animatule placute, pufoase, si te joci mai mereu cu ele cand sunt mici, cand se fac mari lenevesc si cer mancare sau mai nou cauta sau fura, dar le adoram ca sunt frumoase si le plac sa fie alintate.
cainii sunt si ei draguti cand sunt mici, dar depinde si de caine.
Mie nu prea imi plac cainii ca musca dar nu toti cainii sunt asa.
Am avut un caine care te acompania peste tot.Pana la magazin, pana la vecinul, pana la statia RATB cand eram in drum spre scoala.Se spune ca un caine iti este credincios si cel mai bun prieten.
Deci cainii musca iar pisica zgarie.
Dar asa sunt animale adorate de noi oamenii.

| andreeamitoi a răspuns:

Amandouabig grinbig grin.Pentru ca si pisicile sunt simpatice dar si cainii la fel. Uneori prefer maimult pisicile dar imi plac amandoua aproape la fel de mult!

| laura64 a răspuns:

Si, si. Dar cainele e adevaratul prieten. Pisica are aere de independenta. O pisica nu o sa adoarma niciodata cu capul sub mana ta, ea vrea tot timpul sa domine pe cand cainele e cel mai fericit sa adoarma cu capul sub mana stapanului cu toate ca el il apara pe acesta, e recunoscator pentru afectiunea aratata. Chiar si in cazul cand este batut acesta revine la stapan.
Pisica cand misca coda e gata de atac sau e nervoasa, pe cand cainele se bucura cand da din coada

| fosa.poplitee a răspuns:

Depinde. Daca ai destul timp sa te ocupi de caine, sa il scoti pe afara, sa ii faci baie etc, ia-ti un caine. Spre deosebire de pisica, te va iubi. Daca esti mai mult plecat, sau, ma rog, nu ai timp, si vrei pe cineva care sa te astepte cand vii acasa, ia-ti o pisica.

| zanesiprintese a răspuns:

Caine - Este cel mai bun prieten al omului!
Pisica - Arage energiile negative!

| MosCraciun a răspuns:

Pisicabig grin pentru cathinking nu iti stau in cale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac ambele. daca ai timp sa plimbi zilnic cainele si sa te joci cu el, atunci cred ca e mai "distractiv" sa iti iei caine (vezi pe net despre pincher pitic, sunt adorabili). Daca nu prea stai pe acasa si nu ai timp de plimbat cainele, atunci ia-ti pisica. Ai grija ca iti cam zgarie mobila cand isi ascute ghearele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele pentru ca este un animal plin de viata, te iubeste neconditionat chiar daca nu ii dai mancare. Pisicile sunt mai inteligente decat cainii dar din nefericire nu poti pune niste pisici sa traga o sanie iarna prin zapada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele deoarece este fidel stapanului si nu face prea multe stricaciuni. pisicile se urca peste tot si fac dezastru! ca sa nu mai vorbim de mirosul urinii de pisica...este insuportabil! pro caini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ ca sunt multi pe acest forum anti-pisici laughing ce v-au facut oameni buni de sunteti asa "porniti"pe ele? sunt feline, asta e natura lor, felul lor de a se comporta; am avut si eu candva un motan in casa dar nevasta-mea l-a dat afara ca cica lasa par iar atunci "caini nobili" javre de cartier mi l-au omorat, oare de ce? sunt cainii mai buni decat pisicile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e aceste idei preconcepute despre pisici sunt total eronate daca tu ii arati afectiune si respect o pisica ajunge sa fie mai devotata decat un caine in plus pisicile nu sunt sclifosite si nici chiar atat de independente eu am pisica de 3 ani si am si caine dar iubesc de 1000 de ori mai mult pisica si ea pe mine dimineata merge cu mine pana la poarta cand trebuie sa plec la scoala asa ca...mai intai informativa si apoi vb plus ca nu este adevarat ca,, cainii au mai putini microbi ca pisicile

| Sἶrenἶa a răspuns:

Cainee love struckxxx ptu c. ii mai jucaush, iar la pisica ii cde parul sh. iach. deci--CAINE :**

| liveincolors a răspuns:

Cainii, pentru ca de aproape un an am si eu 3 caini, iar pisicile mi-au placut intotdeauna, asa ca nu pot sa aleg.

| AntoniaOrman a răspuns:

Alemandoua.

| ● Ďعw a răspuns:

Caine...imi plac mai mult.happy...si pisicile is numa dupa mankarehappy. p cand cainele sta langa om.asa se zice. da tot catelushii is mai calomeah love struck decat matsele.nu ca alea ln`ar fi dragutse da na oh go on

| laviniaerg a răspuns:

Caine categoric. nu imi plac pisicile pentru ca sunt foarte alintate si urasc chestia asta, pe cand cainii. Doamne. sunt atat de perfecti (din punctul meu de vedere):X:X sunt animalele mele preferate si pot spune ca ei chiar sunt "cai mai buni prieteni ai omului" :X

| madalina_5722 a răspuns:

Mie mi. e indiferent... eu am pisica acasa si ma distrez foarte bine cu ea dar si cainii sunt amuzanti. Daca vrei sa. ti iei un animal eu zic sa. ti iei pisica daca nu ai chef sa faci prea mult curat(oricum ambele animale sunt foarte amuzante)

ARTICOLE DESPRE PISICI
Boli de rinichi la pisica - Sfaturi
Sterilizarea pisicii si a motanului - Sfaturi
Cum trebuie facuta baie la pisica? - Sfaturi
Lenese si curate - Sfaturi
Aveti grija la conjunctivita! - Sfaturi
Ultimele 5 articole adaugate