| AnnaAnnne a întrebat:

Pisica sau caine?

Răspuns Câştigător
| Smilee001 a răspuns:

Depinde ce gusturi ai si tu. Daca esti energica,jucausa,ar fi bine sa iti iei un catel. Daca esti mai alintata, calma si finuta, o pisica ar fi buna.De ce calma? pentru ca pisile rup perdelele.Eu,sincer,as vrea un catel,pentru ca imi plac mult,si cand vrei sa te plimbi,iei si cainele dupa tine prin parc, te joci cu el, si te bucuri.Cu pisica nu prea ai ce face, decat sa va alintati.Cainele care latra nu musca,sa tii minte asta. Pisica poate sa mai si scuipe,iar toxina aceea care o scuipa,iti poate ajunge in ochi,si poti sa orbesti sau cine stie ce,Doamne ajuta! Daca vrei sa iti iei un caine,te sfatuiesc sa iti iei un Beagle,Golden Retriever sau un Labrador.Ei sunt cainii mai adaptati,si la frig si la caldura. Daca vrei sa iti iei unul din ei,trebuie ca incaperea in care stai sa fie spatioasa, ca sa aiba unde sa se joace, sa se miste.etc.Husky,chiar daca e frumos,nu ti-l recomand,deoarece ei sunt caini adaptati la frig,iar vara poti avea probleme cu ei.Daca te-ai gandit la un Dalmatian,nu am nimic impotriva,dar la fel,trebuie sa ai foarte mult spatiu liber,cel mai favorabil sa ai o gradina. Daca vrei sa iti zic ceva pozitivdespre pisici,e ca te scap de sobolani.Ce e drept, nu prea ma pasioneaza pisicile, nu prea mi-au fost dragi. Sper ca te-am lamurit

| AnnaAnnne explică (pentru Smilee001):

Multumesc mult pentru raspuns, am si eu o catelusa (Golden Retriever), iar pisicile nu.mi plac

21 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Daca vrei sa-ti iei una legeti-l din inima ambii sunt la fel...

| unknownn a răspuns:

Elefant.

| LonelyLoner92 a răspuns:

M-a amuzat raspunsul lui ''YourMother'', incat am ras cateva minute dupa ce l-am citit, oricum, revenind la intrebarea ta eu as prefera cainele deoarece te asculta mult mai bine decat pisica, sa stii si tu un caine daca il iei de cand e pui se ataseaza mult de tine si de familia ta, plus ca asculta ordinele, pisica in schimb nu vine la tine cand o chemi, decat atunci cand ii dai mancare.
Asa mi se intampla si mie, cand imi strig catelul, vine la mine indiferent unde se afla, in gradina etc. in timp ce pisica poti sa o strigi si de langa ea ca nu se uita la tine decat atunci cand ii dai mancare.

| 54ndy a răspuns:

Câine.

| ღvampireღ a răspuns:

Caine

| VladimirPutin a răspuns:

Pisica zgârie câinele mușcă
îi ia dracu pe amândoi

| AnnaAnnne explică (pentru VladimirPutin):

laughing cutu' meu nu musca pe nmnlove struck

| ANAHsneaman a răspuns:

Mie imi plac ambele animale big grin

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Depinde de persoana ce isi doreste! mie imi plac amandoua

| Ando1dul a răspuns:

Caine...

| hkr a răspuns:

Caine love struck

| Gabryel98 a răspuns:

Amn2

| Joey95 a răspuns:

Caine!happy

| DH01 a răspuns:

Caine

| Gangsta4Life a răspuns:

Caine ...cu siguranta

| laurence a răspuns:

Ciine mai ales daca e labrador alb

| teddybearr a răspuns:

Ambii is draguti am avut si pisica si ciine!

| ciuflea a răspuns:

Caine ca e credincios

| arb a răspuns:

Cainehappy

| vampire2 a răspuns:

Clar, caine.

Întrebări similare