| YumiSukinanda a întrebat:

Cainele meu ( Am pus poza de profil ) Hey, am o intrebare mai ciudata. Am un caine, are 4 ani, si problema e ca inca nu stiu sigur ce rasa este. Adica, m-am uitat azi la rase de caini pe google ca na-veam ce face. si am dat poze cu pikinezi, caci asta credeam ca e Bobita ( cainele meu ).Si nu arata ca pikinezi. adica aia au intr-un fel par mai lung si mai stufos, iar al meu are par ca rotwaileri, ( nu stiu cum se scrie rotwailler) numai ca, nu era asa de mare si cu urechile ca rotwaileri. El are culoarea negru cu galben, galben la sprancene, gatu, labutele. Si nu are par lung deloc, e ca un rotwailler. Doar ca e mic, adica e mic, si nu e asa rau ca aia ( rotwailleri) si habar n-am, parca are cate o parte din toate rasele. CE e?

8 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

O fi corcitura, pune si tu un video pe youtube si da link sau o poza mai mare. Poti sa mergi la un veterinar sa-l intrebi ce rasa e cainele tau

| RedNose a răspuns:

Cred ca e corcitura de rottweiler cu un caine de talie mica.
Dar cand l-ai luat nu i-ai vazut parintii?

| YumiSukinanda explică (pentru RedNose):

Mama lui era rosie pikinez!

| RedNose a răspuns:

Raspuns pentru tine de la intrebarea anterioara pusa de tine:

Fetitacumintica explică (pentru All78):
Toti caini au o rasa desteptule.

All78 a răspuns (pentru Fetitacumintica):
Un caine fara pedigree normal nu ar trebui sa-i spui caine de rasa fiindca pedigree-ul este un document care atesta apartenenta unui caine la o anumita rasa, fara ala nu poti sa demostrezi ca al tau caine e nu stiu ce rasa, fiindca nu stii ce are in spate.

In primul rand, sunt fata, iar in al 2lea rand sunt mult peste tine cu cunostiitele(scuze pentru cacofonie) legate de animale, in special caini.

Ti-am scris raspunsul si aici, in caz ca nu te uiti la cealalta intrebare si e bine sa stii si tu pentru cultura ta generala, ceva important despre caini.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca e un metis de ciobanesc german, frumusel foc.Ce conteaza rasa cand un animal iti aduce bucurii si-ti insenineaza viata?

| Amilik a răspuns:

Ai aici o lista cu poze a celor mai cunoscute rase de caini pitice. Poate il gasesti aici.
http://www.happydogs.ro/rase-caini/caini-talie-mica.html

| NoNameasdod a răspuns:

Dar de unde il ai? L-ai cumparat tu,sau l-ai gasit? happy.
Ai putea sa te duci la un veterinar si sa intrebi ce rasa este (sau la un dresor ) happy.
Daca l-ai gasit ar putea fi si corcitura. dar eu chiar nu stiu.
(Apropo, eu am avut un catelus era lup dar nu era din ala rau, adica era lup dar asa domestic, tras din lup, si arata asemanator cu el si cand era mic avea urechile lasate.dar i-au crescut. daca al tau are 4 ani sad, nu cred ca ar fi lup, pentru ca al meu la 1 an era deja DESTUL DE MARICEL. ma rog sad a murit :-

| anamariatare a răspuns:

Cred ca e metis(corcitura). corcitura de ciobanesc german cu pikinez cu un pic din rottweiler dar s-ar putea sa fie pikinez cu ciobanesc german