| denispop14 a întrebat:

Cainele meu de la tara nu mananca aproape nimic de doua zile, bea doar apa si veterinarul ii administreaza o injectie pe zi (perfuzie). Cum il fac sa manance? E asa de la ceva mancare gatita data de bunica-meu. Acum ii dam doar boabe si supa cu morcovi, la indemnul veterinarului. Cum il fac sa manance?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai cum! Daca-l fortezi risti sa te muste (banuiesc!). Lasa-i doar supa in fata. Nu-i pune apa. Cand i-o fi foame mananca el. Asta e! Animalul nu poate spune ce-l doare. Trebuie sa traiesti cu speranta ca veterinarul i-a gasit leacul cel bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când cățelușă mea a fost călcată de mașină îi dădeam lapte și apă cu seringa. nu știu dacă sa divolzi cumva alimentele ajuta neapărat, poți întreba veterinarul că să nu-ți fi spus eu ceva greșit.

| darrio2007 a răspuns:

Tine-l la umbra.

| Adelina28482 a răspuns:

Bună
Nu sunt veterinar și nuștiu ce are.
Dacă nu mănâncă chiar nimic poți să-i i-ai niște lactate sau mâncare ușoară și să-i dai u seringa.
Cu pisica la mine a mers, la tine totuși e câine și nuștiu.