| FlorinDiablo a întrebat:

Cainele meu linge tot ce prinde, a inceput deodata sa linga merge cu limba taras pe jos.Nu stiu ce sa ii mai fac ce dracu o avea de linge intruna de vreo ora.

7 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Probabil are o lipsa de minerale sau calciu.Du-l la veterinar sa-i faca niste analize.Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Imprastie niste piper pe jos.Se va satura de lins.

| FlorinDiablo explică:

Ehe el lingea din alta cauza lingea ca sa ii se faca greata sa vomite,a mancat o conserva pentru caini si ii era rau si lingea sa ii se faca greata sa vomite, nu putea sa isi bage laba pe gat sa vomite, cum facem noi oameni.

| Nutemaiholba a răspuns:

Ce rasa este ca exista o rasa de caine care sta numai cu limba afara sau poti incerca sa ii dai niste calciu

| FlorinDiablo explică (pentru Nutemaiholba):

Era rau si de aia lingea lingea ca sa vomita sa iti faca greata.

| 32oana32 a răspuns:

3 modalitati: (vezi care merge)
1)il duci la un veterinar
2)pui un pic de piper unde lince ca poate asa se invata
3)atunci cand linge ii spui ca nu e voie si ii dai o palmuta usoara nu tare peste bot si daca tot linge il ti tu de bot vreo cateva minute sau daca nu poti ii pui bodnita ca poate asa se obisnueste si cand ii dai drumu si nu mai linge il recompensezi cu ceva mancare.

| pufypufy a răspuns:

Cine stie? o avea si el o faza... poate doar se joaca.totusi ar fi indicat sa il duci la veterinar