| de3xfemeielyly a întrebat:

Am un iepuras de trei luni si ne linge pe maini intruna, as vrea sa stiu de ce?

5 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Exista o sare speciala pentru iepuri de care acesta are nevoie. Instinctul sa te linga e datorat faptului ca tegumentul uman are un gust sarat, detectat usor de catre iepuri si alte rozatoare. O gasesti in fiecare magazin specializat in hrana pentru animale.

| KinderBeeeib a răspuns:

Trei luni? E micut! El inca mai simte nevoia sa fie alaptat de mama sa.

Si ar mai fi o varianta.
Se bucura si intr-un fel te "pupa"

| Paix a răspuns:

Trei luni...
1. el inca mai cauta si are intinctul de alaptat ( vrea sa fie alaptat de la mama )
2. Cel mai rau caz are o incfectie sau rana in zona bucala

| Onyana a răspuns:

Asa face hamsterul meu cand ii e sete.