| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu are 14 ani, nu prea mai mananca si vomita daca ii dau carne sau oase, are si o raceala mai veche, daca il duc la veterinar e clar nu prea are ce sa ii mai faca la varsta pe care o are.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Da, saracul este dus,, e foarte batran, cinste lui ca a trait atatia ani, mai ales ca 1 an 'caineste' este echivalentul a 7 ani umani.

| Mayar a răspuns:

Incearca sa ii dai ou crud. Il bati putin ca sa se amestece galbenusul cu albusul si i-l dai. Asta e cel mai bun remediu. Asa nu o sa sufere de foame. De regula, daca vomita, ii dai ou crud si nu mai vomita. sau il vomita si ii mai dai unul.

Odata am vazut un caine in apropiere de locuinta mea care cred ca era otravit. Am adus ceva oua si i-am dat unul in ceva conserva. L.a mancat si la scurt timp l.a vomitat aproape prajit! Am ramas socata! I.am mai dat unul si l-a vomitat si pe acela. Nici acela nu era la fel de crud pe cum l.a mancat. Abia pe al treilea nu l-a mai vomitat. In cateva zile s-a pus pe picioare. Deci iti dai seama ca poti sa salvezi si un animal otravit cu oua! Asa ca n ustrica deloc sa incerci. Sa ii faci si poze, ca sa ai amintiri cu el la varsta de 14 ani si sa ai grija unde sta. Unii in astfel de momente tind sa plece de acasa, dupa care nu mai sunt capabili sa se intoarca.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Mayar):

Nu mai poate, mai are oleaca si isi da duhul, evident ca am poze cu el, am copilarit cu cainele, il am de cand aveam 6 ani, iar acum am 20.

| Mayar a răspuns (pentru Nimeni10):

sad Imi pare foarte rau... sa ii fii alaturi in aceste ultime clipe

| CdeMetal a răspuns:

Nu prea mai ai ce să-i faci.
Așa a pățit și un câine de-al meu, după câteva zile a murit.
Era bătrân.