| ChristinneVonD a întrebat:

Cam cat timp rezista pestisorii fara pompa aceea de oxigen? De exemplu, ieri a fost oprit curentul de la ora 13 pana la 01( si nu au patit nimic). Problema este ca s-ar putea sa opreasca curentul si in weekend.Deci Aproximativ cat timp rezistasad?

Răspuns Câştigător
| caractere a răspuns:

Rezista si o perioada mai indelungata(zile, saptamani). Cand eram pustan, majoritatea din noi aveam acvarii cu pesti exotici, si nu aveam filtre, vibratoare de aer. Inconvenientul era ca trebuia sa schimbam apa des(si sa spalam acvariile, nisipul). Plantele asigura o parte din oxigenul necesar.

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daca e oprit curentul pe o perioada asa de mare, cel mai indicat este sa raresti 'la blana', plantele din acvariu.le muti in alta parte.

| ChristinneVonD explică (pentru a1doru):

Am o planta artificiala, destul de mare, o scot si pe ea?

| a1doru a răspuns (pentru ChristinneVonD):

Mai fatuca, eu ti-am dat un sfat util.plantele consuma enorm de mult oxigen in acvariu, da n-ai tu de unde sa stii...
gupii tai sunt rezistenti...

| ChristinneVonD explică (pentru a1doru):

Da mersi frumos, m-as fi multumit si cu un raspuns simplu. Normal ca nu stiu, crezi ca daca stiam, mai intrebam? Nu te mai crede asa "B0$$" sa-mi vorbesti cu "fatuca" ca nu esti!

| a1doru a răspuns (pentru ChristinneVonD):

Nu sunt taica boss.da sunt batran al dracului.am peste 6 decenii trecute peste minerolling on the floor

| ChristinneVonD explică (pentru a1doru):

Ce fain sa razi de unul singur, nu?

Răspuns utilizator avertizat