| XatomisX a întrebat:

Cam cat traieste un caras auriu? cati ani? ma refer la cel de acvariu merci happy

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste in jur de 10 ani.
Alte detalii http://www.tpu.ro/casa-gradina/cum-se-creste-un-caras-auriu/

| DariaAlina a răspuns:

Hello happy! Pot trăi chiar și 25 de ani și pot crește până la 61 de centimetri. Ai unul?

| XatomisX explică (pentru DariaAlina):

Da

| XatomisX explică (pentru DariaAlina):

Da exact asa este :X

| DariaAlina a răspuns (pentru XatomisX):

L-ai primit cadou sau l-ai cumpărat?

| XatomisX explică (pentru DariaAlina):

L-am cumparat e ieftin 12 lei unu laughing si am 4

| DariaAlina a răspuns (pentru XatomisX):

O, Doamne! Ce nume au? laughing

| XatomisX explică (pentru DariaAlina):

Piper, gelu, ionica si gogorel laughing

| DariaAlina a răspuns (pentru XatomisX):

rolling on the floor poți să-i deosebești?

| XatomisX explică (pentru DariaAlina):

Da ca sunt luati in timpi diferiti laughing unu e mare unu mic laughing

| DariaAlina a răspuns (pentru XatomisX):

Deci nu poți laughing

| XatomisX explică (pentru DariaAlina):

Ba da pot cel mai mic il chema gelu mijlociu il cheama ionica iar cel mare care are 10 cm il cheama gogorel iar gelu are 7 cm dar il recunosc ca are o pata sub ochi laughing neagra asa ii recunosc eu tongue

| DariaAlina a răspuns (pentru XatomisX):

Biinee. :p

| rico123 a răspuns:

Depinde daca ai grija de el 1 an si ceva dar in general 1 an.

| Mynu7 a răspuns:

Un caras auriu traieste mult peste 10 ani intr-un acvariu adecvat si daca este hranit corespunzator

| iepurac a răspuns:

Dacă îi faci condiții bune adică acvariu măricel, cu filtru, încălzitor cu plante și îl hrănești corespunzător, trăiește și 20 de ani