| WorldCUP10 a întrebat:

am o problema cu un caras de acvariu. E negru, dar de ceva timp se transforma intr-unul auriu. E normal?

5 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna WorldCUP10,
Carasii isi schimba culoarea atunci cand cresc. Oricum si la maturitate mai exista cazuri in care carasii isi schimba culoarea. Nimic care sa te ingrijoreze. Cromatoforii din epiderma carasilor sunt cei care provoaca schimbari drastice in materie de culori.
Pa, pa

| IIII a răspuns:

Puii de caras îsi schimbă culoarea când cresc. Oricum, anormal nu e.Şi dacă se face auriu îl vei mai iubi, nu-i aşa? happy

| iEmonel a răspuns:

Vezi ce dorinte iti puilaughing

| noname1308 a răspuns:

Probabil ca e inca mic si isi schimba culoarea.Normal,carasii sunt aurii.Deci nu cred ca e o mare problema.

| 3ly a răspuns:

Da este normal. deoarece este o anumita rasa. ei sunt mici. exact ca puii de gaina. sunt galbeni apoi nwa se fac ga
ini laughing