| Dr3y a întrebat:

Care e mai puternic:
Amstaf sau pitbul
Care ar castiga o lupta si de ce?

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu poti sti, sunt foarte asemanatori, amstaff parca tot pitbull e

| AnaSuricata a răspuns:

Pitbulul este mai puternic pentru ca are forta si musculatura buna. Este agresiv si ataca mai ales la gat, de aceea putem spune ca este mai puternic.

| anamariatare a răspuns:

Nici unul! Pittbul-ul si Amstaf-ul sunt una si aceeasi rasa doar ca aia care au taiat urecile cainelui din rasa Pittbul au numit-o Amstaf! Daca vrei sa bati un Pittbul cu un Amstaf sa stii ca vei bate una si aceeasi rasa cu propria rasa!

| simonel123 a răspuns:

Pitbulul pentru ca are forta in gura si are musculatura mai buna crede-ma si vecinul meu are un pitbul si eu am rotvailer cand s-au batut pidbulul la rupt din spate si in plus el ataca la gat si la spate happy