| bunicosf a întrebat:

Daca ar fi o lupta intre caini rottweiler vs pittbul
Cine ar castiga sau cine ii mai puternic?

17 răspunsuri:
| smile20000 a răspuns:

Rottweiler

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Eu as paria pe pitbull rotwalleri sunt puternici si mari dar au si anumite sensibilitati ei nu musca prea multa lumee inclusiv copii pe can pitbullu isi musca si proprul stapan sunt foarte agresivi si sincer mie me cam frica de astia

| Trefla a răspuns:

Intrebare de copil de 12 ani

| Maariiaa a răspuns:

Depinde de antrenamentul,hrana și stăpânul fiecăruia. Un câine neatrenat,hrănit necorespunzător și repsins de stăpân nu are aceiași putere ca unul antrenat, hrănit bine și corezpunzător și iubit, alintat de stăpân.

O zi frumoasă.

| BloodyDress a răspuns:

Nu conteaza dar daca cumva te gandesti sa faci luipte intre caini o sa ai probleme mari cu politia cainilor din care am pe cineva care face parte deci sa nici nu te gandesti

| MuJaRdIn a răspuns:

Rottweiler in majoritatea cazurilorhappy

| dudu13 a răspuns:

Pariez pe rottweiler happy

| Gabitzuu_9957 a răspuns:

Eu zic ca amandoi sunt la fel de puternici.big grin

| Robert23 a răspuns:

Pittbul-ul este un caine facut genetic in laborator el are in instinct lupta daca nu este oprit lupta pana moare si oada ce a muscat nu mai da drumul pana nu smulge acea bucata sau pur si simplu ii cedeaza muschii mandibulei[nu prea se intampla] Pe de alta parte rotweillerul are o statura mai mare dar si el are lupta in sange...nu te pot clarifica depinde de forma in care se afla fiecare si de cat este antrenat pentru asa ceva. Sper ca ti-am fost de folos. Salut!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert23):

rolling on the floor Nu exista caine facut in laborator.

| catalyn1 a răspuns:

Pittbull ar castiga sigur.sunt mai puternici.dar rottweiler are o abilitate de asi bloca maxilaru dupa ce musca

| endthis a răspuns:

Esti idiot...

| cosminbota24 a răspuns:

Rottweiler deoarece am unul si il bag la lupte pittbulul face fata max 2-3 min

| blonco1234 a răspuns:

Eu zic ca pittbul e mai puternic pentru ca el este facut pentru lupta ear rottweiler e caine facut pentru paza

| Ionut_Ruben_1992 a răspuns:

Rottweilerul câștiga cu siguranța

| heto a răspuns:

La nivel teoretic, rottweilerul este mai puternic si are o muscatura mai puternica(demonstrat stiintific), pittbullul este crescut pentru lupta, are constitutie pentru lupta 1 la 1 plus mental pentru lupta(ignora durerea si lupta pana la capat), o data ce pitbullul muscat nu mai da drumul. Dar intrebarea e similara cu "cine va castiga la un meci de box, un negru sau un alb?". Negrii sunt, teoretic, mai bine constituiti fizic pentru lupta, fratii Klitshko sunt albi, iar Mike Tyson, Holyfield si Lewis sunt negri. Raspunsul corect este: depinde de fiecare caine in parte, de antrenament, de personalitate, de nutritie, de stapan.

Luptele de caini sunt un lucru oribil si cei care participa la asa ceva, din punctul meu de vedere, au probleme la mansarda.

| onutzascumpykka a răspuns (pentru heto):

Robert ala cred ca ii facut el in laborator ii n***n frate laughing))) cum d***u sa fie pittbulul facut genetic d******i eu am un rottweiler de 1 an si rupe tot ce face parte de teritorul lui asa ca rottweilerul nu bate un pittbul ci il mananca total sunt cei mai periculosi din intreaga lume chiar si de aia au numele rottweiler de la un anumit orasel rottweiler... nu ati vazut teste pe discovery intre pittbuli si rottweilei pittdbuli au forta in muscaturi 245 iar rottweileri 367 deci care e mai tare tongue pariez rottweiler toti bani pana la ultimul cent laughing)