| Dr3y a întrebat:

Care e mai puternic?
Un Rottweiler sau un Pitbull
Care ar castiga o lupta?
Pararea mea este ca daca lupta dureaza mai mult de 20-30 minute rottweilerul este in dezavantaj deoarece oboseste, dar daca reuseste sal termine in timpul ala(cea ce cred ca s-ar intampla) ar fi rottweilerul

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Pitbull-ul are mai multa forta in maxilar decat un rott, pe langa anduranta. Chiar daca e greu si mai inalt rott-ul e in dezavantaj fata de un pitbull. Nu uita ca pitt-ul e creat pentru lupte, deci rott-ul nu are nici o sansa.

| AnaSuricata a răspuns:

Pitbullul este mai puternic deoarece este mai puternic.Are forta si musculatura foarte bine dezvoltata.Este foarte agresiv si cand ataca, ataca in special la gat si spate.