| iulia7621 a întrebat:

Care este cea mai mica rasa de caini?

Răspuns Câştigător
| AlexandruVlad432 a răspuns:

Chihuahua este big grin

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cel mai mic caine din lume masoara 12, 4 cm inaltime si este un chihuahua din Massachusetts, SUA. A intrat in Cartea Recordurilor pentru cel mai pitic catel din lume.
http://www.apropo.ro/wow/top-10-cele-mai-mici-animale-din-lume-poze-4034453

| glamour a răspuns:

Chiuhuahua
http://www.petz.ro/animale-de-casa/Caini-Rasa-Chihuahua-304.html
Jasmine, est obsedata de funda si in plus dai raspunsuri eronate. Un bichon ajunge cam pe la 30 de cm lungime, chihuahua au doar vreo 12 cm la greaban(adica in inaltime)

| katy a răspuns:

Chiuaua

Răspuns utilizator avertizat
| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Chiuaua!

| cipailina a răspuns:

Chihuahua este cea mai mica rasa de caine, cantareste in medie 1-3 kg si are o inaltime de 15-23 cm. Ei sunt presupusi,, caini de buzunar,,.

| edc a răspuns:

Bichon maltez, iti garantez 100% ii cea mai mica rasa si in inaltime si in lungimewinking
fundita?big grinbatting eyelashes

| mArTeNNNu a răspuns:

Soricari.