| Gabriela_Maria_1995 a întrebat:

Hei
As dori si eu o sugestie de rasa mica de caini buna pentru apartament

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Cel mai bun e Bichonul. Maltez sau Havanez. Mie imi plac amandoi. Multi oameni au Bichon tocmai pentru ca e oarecum cainele perfect atat de apartament cat si ca personalitate.
E destul de mic, e pufos, e inteligent, e jucaus si haios si in general e cel mai bun pentru apartament. Daca nu iti place Bichonul spune-mi si iti gasesc altceva.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/selector#
Pe acest site poti sa cauti "cainele ideal" in functie de ingrijire, inaltime, greutate, afectiune, etc.

| Totenn a răspuns:

Bichon happy

| timeOUT a răspuns:

Buna, ti-as recomanda rasa,"categoria"(daca pot sa ii spun asa happy ) maltez, unii spun ca sunt mai draguti, desi eu am bichon metis si e desul de frumos, plus ca sunt foarte inteligenti.

| Lily123124 a răspuns:

Salutari. Recomand Bichon maltez sau Chiuaua.