| LeonardRoller a întrebat:

Care este cel mai periculos caine din lume?

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel care musca.

| totElodia a răspuns:

Si eu sunt un fan infocat al cainilor agresivi inca de cand eram mica. Vara trecuta, am cumparat un Presa Canario de la un amic din Australia ( Melbourne ). Si da, el e cel mai agresiv caine dintre toti. Acum are 1, 2 ani. E foarte suspicios cu strainii, dar cu mine se comporta precum un bichon. Are, insa, 2 defecte primordiale : nu are incredere in nimeni in afara de mine; e foarte lacom, atunci cand e vorba de mancare. Am dat 450 de dolari australieni pe el, adica vreo 1.700 lei, insa parintii sai au fost campioni de prima clasa. Daca tot iti plac 'cainii masivi, cainii mari, ti-as recomanda ori un Presa ori un Great Dane (Marele Danez), pentru ca au un respect imens fata de stapan, si pot fi dresati usor.

| Lipsa47 a răspuns:

Pitbull este cel mai rau caine este un caine special creat pentru lupta si paza insa este foarte loiail stapanului, dar foarte greu de stapanit cand stapanul are probleme...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Omul care n-are caracter. Care te "mușcă", rănindu-te cand te astepti mai putin.

| Elvina a răspuns:

Buldog-ul

| BogdaneluluI a răspuns (pentru Elvina):

Nici nu stii cum se scrie. Leonard, nu-mi da funda. Serios! Vreau sa dau 200 de raspunsuri, fara a primi funda.

| Elvina a răspuns (pentru BogdaneluluI):

Iaca ce era sa fie. Cred ca stiu mai multa gramatica decat stii tu copilu.

| BogdaneluluI a răspuns (pentru Elvina):

Pariu?
Stii cat de penibil este sa faci o greseala gramaticala, chiar cand imi spui ca stii mai multa gramatica decat mine?
SA NU MAI INTRU EU PE TPU NICIODATA, DACA STII TU MAI MULTA GRAMATICA DECAT MINE!

| Elvina a răspuns (pentru BogdaneluluI):

Gramtica nu se refera la scrierea corecta a cuvintelor in mod corect. Ci la imbinarea lor in propozitii. Si stiu gramatica, crede-ma am dat din ea la admiterea la facultate si am intrat printre primele.

| BogdaneluluI a răspuns (pentru Elvina):

Exact!
In primul rand, eu ti-am spus ca nu stii sa scrii corect "Pitbull", iar tu ai spus ca stii mai multa gramatica decat mine. "Cred ca stiu mai multa gramatica decat stii tu copilu." - O constructie in vocativ se separa intotdeauna prin virgula de restul comunicarii.
"Si stiu gramatica, crede-ma am dat din ea la admiterea la facultate si am intrat printre primele."
"primele"
La ce facultate ai dat?

| Elvina a răspuns (pentru BogdaneluluI):

Eu am scris bulldog si nu pitbull. La Jurnalism la Bucuresti.

| eaglewatch01 a răspuns (pentru Elvina):

Da, mai sus ai scris cu un singur l.Cred ca la asta se referea pustiul.Dar cine nu greseste la tastare macar o virgula micuta, care de multe ori apare unde nu ii este locul.

| Elvina a răspuns (pentru eaglewatch01):

Am scris asa din neatentie.

| eaglewatch01 a răspuns (pentru Elvina):

Exact asta am spus si eu.

| piTiCcu a răspuns:

Rottweiler-ul

Răspuns utilizator avertizat
| BogdaneluluI a răspuns:

3.Doberman 2. Pit Bull
1Rottweiler
Rottweiler este cel mai periculos si imprevizibil caine.

| gebilxkl213 a răspuns (pentru BogdaneluluI):

Am 8 caini Rottweileri. Nu am insistat la educatia lor. Si niciodata in viata lor nu m-au muscat. Pit Bull - nu ii prea bun de paza. Din cauza staturii mici. Doberman - Caine puternic. Vecina mea are Doberman si a sarit pe mine de m-a impins. Sunt caini buni de paza

| Kataklysm a răspuns:

Pudelul laughing
Acum serios, daca vrei un caine de paza, ti-as recomanda un Buldog, dai ai grija, sa-l educi ca lumea, ca si el, la fel ca si Pitbulul, daca-l lasi de capul lui, cand o sa fie mare, o sa te atace.

| LnT a răspuns:

Vad ca voi vb de pe garduri si din auzite...da ok si rasele care ati zis sunt si ele. dar nu exista un caine rau doar omul il face rau. unele rase de caini sunt inprevizibili adica se provoaca ceva la creier. cum sunt animalele salbatice cand vad sange atunci te ataca sau daca iti ie frica dar otul se reduce la cum il invata stapanul! Asa sa revenim la rasele de caini Dog Argentinian, Caine-lup hibrid, Mastiff Napolitan, Presa Canario si unul care am vazut cu ochi mei ce poate este Bull Terrier noi zicem ca e mic dar noi nu cunostem cu adevarat forta lui! au dinti ca un fierastrau! Si va rog nu va mai dati cu parerea ca toata lumea stie ca bitbulli sunt mai rai si restul daca u stiti taceti!

| gebilxkl213 a răspuns:

Nu exista '' caini agresivi '' ci '' caini needucati.

| adicutza1 a răspuns:

Pai dobermanul, rottweilerul dar chiar cel mai rau este american pit bull

| Lucian1314 a răspuns:

Cel mai periculos caine este Ciobanesc german.
Exemplu:tata lucreaza in politie si am fost la el sa vad cum hraneste cainii politisti si numai cum mi-au auzit pasul au inceput sa latre si sa rupa tot in calea lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lucian1314):

Vai de pla ta laughing ai vazut macar un doberman sau pitbull la viata ta? Ciobanescul este antranat sa caute persoane pierdute. Pitbull este un caine de lupta in timp ce doberman este cel mai bun caine de paza. Eu tot raman la ideea ca doberman este cel mai periculos pentru ca la maturitate poate ajunge sa atace stapanul

| dgfygty a răspuns:

Pitbull rotter`willul si..hasky`ul