| onerepublic_7015 a întrebat:

Care sunt cele mai potrivite rase de caine pentru statul la tara?

8 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna onerepublic,
Intotdeauna ciobanescul. Depinde si daca vrei sa il folosesti ca pazitor pentru curte sau asa atunci cu siguranta te poti baza pe ciobanesc.
Pa, pa

| unCalutz a răspuns:

De obicei pentru tara sunt potrivite rasele de talie mare.
La bloc sunt potrivite rasele de talie mica.

Click pentru poze cu caini de talie mare:
http://www.google.ro/......tp?/search

Click pentru poze cu caini de talie mica:
http://www.google.ro/......tp?/search

Sper ca te-am ajutat.

| BloodPrison a răspuns:

Ciobeanescul german- 100%sigur big grin

| Anonimus905 a răspuns:

Un ciobanesc normal, unul foarte blanos asta daca iti place daca nu ai putea incerca un labrador sau poate chiar un ciobanesc german sau bulldog.Ai putea incerca un pai de labrador sau ceva mai mic cu un ciobanesc german! Eu am patit asa si e foarte dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut 5 caini printre care un saintbernard si un caucazian. Daca vrei ceva periculos iti recomand un caucazian. Singura rasa care se lupta cu ursii.winking

| Delicv3nt a răspuns:

Eu sunt de parere ca dobermanul in special cainii mari.tongue

| Andy7 a răspuns:

Cainele lup

| Amnesia a răspuns:

Ciobanesc german. O rasa de caine superba, f inteligenti si iubitori, nu greu de intretinut.