| SasukeCS2 a întrebat:

Care sunt punctele sensibile la caini? Adica daca sunt atacat pe strada de un caine agresiv (vrea sa ma muste) unde ar trebui sa il lovesc ca sa renunte?
Fundita!

6 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Eu am vazut pe cineva care i-a prins botul si i-a frecat nasul(doar ca ala era bland, si tot stranuta dupa aia).Ca sa faci asa ceva la un caine agresiv ai nevoie de noroc(ca sa ii prinzi botul inchis) si curaj.

Ei de obicei sar la cei care se uita insistent la ei sau fug, striga, le este frica.
Ei iti simp frica.Eu trec linistit pe langa ei si daca se repezesc la mine sau latra racnesc la el si il fugaresclaughing.O sa te vada mai mare ca el si o sa ii fie frica.
Mai greu este cu aia mai mari decat tine laughing.La aia ai o singura solutie.Cursa de viteza.

| Bogdan4688 a răspuns:

Pai in zona gatului si in bot pentru ca am si eu caine si ma musca si e il mai lovesc cateodata sa simta ca totusi e cat mine cainele adica MARE!

| SooJin a răspuns:

Nu merge sa il lovesti...arunca ceva de pe jos (piatra, etc) pe langa el si asa se va duce sa vada ce este si te lasa in pace. puppy dog eyes funda

| SooJin a răspuns:

La mine a mers

| tango a răspuns:

Zornaitul cheilor ii face pe caini sa plece. Daca il vei lovi va deveni si mai agresiv...

| Traista a răspuns:

Il poti lovi in zona burtii acolo e un punct mai sensibil! Dar nu e indicat sa il lovesti