| Eduard8452 a întrebat:

am un rotwiller in varsta de 1 an,eu ies cu el la plimbare deoarece la mine pe strada sunt foarte multi caini,care musca (ies cu el cu botnita deoarece ataca alti caini care vin sa il muste) odata cainele avea botnita iar alt caine al strazii m-a muscat de picior, cainele care nu a putut face nimic, daca ies cu cainele fara botnita si un alt caine ma ataca si el musca alt caine care vine sa il atace ce sanctiuni sunt(cainele nu ataca de nu este atacat)? Dau funda

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Trebuie să reclami la poliție stăpânii câinilor agresivi
Daca sunt ai nimănui, spune-i primăriei să rezolve
Câinii sunt unele dintre cele mai periculoase animale cu care s-a confruntat omul dea lungul întregii istorii
Dar și tu ar trebui sa ii pui botniță fiindcă nu știi când îi vine să muște pe cineva care trece pe acolo

| Eduard8452 explică (pentru Alverto):

Pai caini sunt maidanezi, rotwiller-ul nu musca oameni este foarte prietenos doar daca il ataca cineva atunci devine agresiv in rest nu are nici un fe de problema

| Alverto a răspuns (pentru Eduard8452):

Atunci fă ce am spus mai sus