| Spataru_Ilie_1991 a întrebat:

Am un caine pitbull si este agresiv cu alti caini si cu pisica mea..Cand imi vede pisica se izbeste in ea si vrea sa o muste, dar eu ii pun botnita si nu o poate musca.Cum as putea sa-l potolesc

3 răspunsuri:
| depye a răspuns:

Sa ii dai cu pisica in cap! glumesc. sa ii dai in cap cu lopata! o lopata mai micuta de jucarie, ori sa il certi folosind un ton ridicat. iar daca consideri ca iti este net superior propriul caine, du-l la dresat! in conditiile in care nu ai bani pentru dresaj, ori vinzi cainele ori vinzi pisica. depinde la cine tii mai multwinking

| Spataru_Ilie_1991 explică (pentru depye):

Nu il pot stapani pot s-al si impusc.Si nu dau in el.De ascultat ma asculta cand ii dau diferite comenzi l-am dresat sa atace la om, dar cand ii spuneam sa lase il lasa.dar la caini si pisici nu il pot controla

| IonescuMedeea a răspuns:

Poti sa il dresezi tu...Sau mai bine un specialist!