| Ionela27 a întrebat:

Cate saptamani stau motanii plecati de acasa (cei de la curte)? Dupa cat timp se intoarce casa?

Răspuns Câştigător
| Dafii a răspuns:

Hmm. Destul de ciudat thinking Nu stu ce sa zic, poate e vreo pisica din vecini in calduri ca pana se imperecheaza pisica dureaza sad. Nu stiu ce sa zic totusi 5 saptamani? Cam mult... Roaga-te la Duknezeu si vorbeste cu vecinii cauta-l...

5 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Ar trebui sa pui un enunt caci poate nu se mai intoarce

| pufy6646475 a răspuns:

Depinde de cat timp e plecat si daca este ceva normal la motanul tau sa fie plecat mai multe zile. Daca este intr-o zona pe care o cunoaste, nu se poate rataci. Daca lipseste de vreo saptamana, exista probabilitatea sa fie mort.Fi optimist, o prietena a avut un motan(la bloc)care a iesit si s-a intors singur dupa 3 saptamani, chiar daca nu ii statea in fire.

| Dafii a răspuns:

Depinde de motan. Daca a dat de o pisica in calduri e clar ca va sta o perioada dupa pisica respectiva. Sunt motani care pleaca din curiozitate, motani care vor sa cunoasca imprejurimile. Nu iti face griji, ca se intoarce. Sunt motani care pleaca si pentru ca nu sunt hraniti de stapan s-au iubiti. Dar daca a avut grija de el pana acum se v-a intoarce cu siguranta. Nu it face probleme si nu te gandi la lucruri nasoale. Si @laurentiulaulau stii tu ca daca sta mai mult de o saptamana " e mort "? Doamne! Exagerezi rau de tot. Cum am zis daca a dat de vreo pisica in calduri poate sta chiar si 3 saptamani dupa ea happy! Poate sa pateasca ceva in cazul in care se bate cu motanii gen zgarieturi. Dar daca e mare ca motan si puternic sigur nu va avea vreo problema. Funda?

| Ionela27 explică (pentru Dafii):

Are 5 saptamani de cand a plecat, l-am cautat dar nu l-am gasit nici mort nici viu.Au mai disparut si alti motani de prin vecini.Si da e un motan mare de 4 ani, imi este foartedor de el.

| Dafii a răspuns (pentru Ionela27):

Hmm. Destul de ciudat thinking Nu stu ce sa zic, poate e vreo pisica din vecini in calduri ca pana se imperecheaza pisica dureaza sad. Nu stiu ce sa zic totusi 5 saptamani? Cam mult... Roaga-te la Duknezeu si vorbeste cu vecinii cauta-l...

| laurentiulaulau a răspuns:

Nu stiu cat sa-ti spun exact pleaca cat au ei chef daca e plecat de o saptamana e mort