| bugara a întrebat:

Catelul meu a inghitit un peste de marime mica intreg astazi, varsta sa este de 3 luni si rasa este rottweiler.
Ce ar trebui sa fac ca sa previn eventualele probleme?
Care ar fi simptomele unei probleme?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Linisteste-te,catelul tau nu va pati nimic, a trecut perioada critica,(putea sa-i blocheze caile respiratorii sau digestive) dar daca zici ca a inghitit pestele, acesta va fi digerat cu siguranta, si probabil o sa mai vrea peste.Te salut cu ''fundita", respecte.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Sper ca nu e de acvariu pestele, unele specii sunt toxicestraight face daca e vreun peste indigen este ok! daca se ineca cu el vedeai imediat acum nu are ce sa pateascahappy

| Theodora292001 a răspuns:

Nu-ti face griji! Rotwailerri sunt rezistenti! Am avut si iti zic din experienta! Daca nu era viu este ok! Doar sa nu ii ramana pe gat! Da-i lapte, o canuta de lapte intr-un vas!

Daca pestele era viu, ai grija! Daca era viu sugerez sa il duci la veterinar destul de repede! Ai grija!

Oricum sper ca ti-am fost de ajutor!

ATENTIE: Du-te la veterinar daca catelusului nu i-a fost facut vaccinul de 6 luni! Daca nu i-a fost facut v-a muri! Asa s-a intamplat cu al meu!

| bugara explică:

Catelul nu sa inecat sau ceva doar la mancat ceva gen hap! si atat...

Sunt cu el abia la al 3lea vaccin, si o sa le faca pe toate.

Pestele era prins de mine la parau si l-am scapat jos, inca mai misca un pic dar ma gandesc ca nu o sa aiba aer acolohappy si acidul gastric o sa inceapa sa-l termine

Mi-e frica de un pic de constipatie am luat deja ceva de la farmacie

Multumesc de raspunsuri