| mariaadamescu7 a întrebat:

Cățelul meu isi tot face nevoile pe covor, din 3 am spalat 2 care miros groaznic a urina si trebuie aruncate. Si nu inteleg de ce ca e scos afara tot timpul, dimineata la amiaza si seara si ma plimb mereu cu el si ma asigur ca face afara si tot nu. De la o perioada am simtit un miros ciudat si am vazut ca cel mai probabil face noaptea si am crezut ca poate o sa înceteze, dar deja si al 3 le-a covor s-a dus… si il cert tot timpul ca de ce face acolo si n are niciun efect
nici nu stiu cum sa ii zic mamei cand vine acasa peste o luna

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Eu zic sa faci un experiment si sa incerci sa mergi si tu la wc de 3 ori pe zi -dimineata, la pranz si seara. Nu stiu ce fel de caine este sau ce varsta dar am avut catei pe care -cand erau mici- ii scoteam afara la fiecare 2 ore ziua si de 2 ori noaptea. Asa s-au invatat toti in cele din urma.
Spala urmele de pe covor, podea cu o solutie enzimatica de la pet shop sau cel putin cu otet, sa nu simta mirosul si sa faca din nou acolo. Daca nu poti sa il scoti noaptea macar cumpara niste covorase absorbante speciale si invat-l sa faca acolo, e mai usor de curatat.

| Tokyo44 a răspuns:

Poate din cauză ca doarme singur în altă încăpere