| larrii a întrebat:

Am un amstaff, are 8 luni, am luat-o de cand avea numai 2 saptamani. De atunci de fiecare data cand isi facea nevoile in casa o certam, ca sa stie ca nu e bine. Am inceput sa o scot afara cam pe la 3 luni, si cand facea afara o laudam de fiecare data si ii dadeam recompensa. Acum face afara, dar mai are destule momente cand face si in casa, in acelasi loc si anume in hol, pe covor. Stie ca nu are voie ca o cert si o bat, si totusi tot o face chiar daca stie ca nu are voie. Am scos covorul, am zis poate ca simte miros de urina acolo de aia face. Degeaba, tot acolo face. Ce imi recomandati sa fac? Multumesc

4 răspunsuri:
| harim112 a răspuns:

In primul rand te-as bate ca bati bietul cate happy in al doilea rand el acolo sia insemnat teritoriul deci n-ai ce face eventual daca stai la casa i faci o use pentru caini sa iasa afara cand il trec nevoile sau il duci la dresat happy

| larrii explică (pentru harim112):

E fetita, nu stiu daca si ele isi marcheaza teritoriul, si cand zic ca o bat nu te gandi ca dau in ea ca in hotii de cai. Unu-doua ziare la fund si multa morala.

| harim112 a răspuns:

Pai cel mai sigur vorbesti cu un dresor de caini si el iti va spune ce e de facut happy

| AlinAchim a răspuns:

Ziarul peste bot, nu la fund, trebuie sa fosneasca nu sa doară si cand faci asta o bagi cu nasul acolo, fa asta cat mai poți.