| Benedicta a întrebat:

Se simte un miros ciudat in casa, care apare si dispare. Nu am găsit nimic suspect si am spălat peste tot, dar nu a avut niciun efect. Am citit undeva ca ar putea fi o fantoma, dar nu prea credem in asa ceva. Are cineva vreo idee? Mirosul e de mortaciune

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, e posibil sa vina mirosul din frigider. Probabil ai avut frigiderul incarcat cu carne si s-a topit, apoi "apa aia din carne" s-a scurs, si aia miroase urat. Ia uita-te.

7 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Mda, o fantoma pe nume "Igrasia"

| sublime89 a răspuns:

Sa incerci sa-ti dai seama in care parte a casei e mirosul mai puternic, si sa cauti mai bine in acel loc. In niciun caz nu e o fantoma, oricum.

| KamaSutra a răspuns:

Probabil cum au spus si ceilalti e vreo rozatoare si ar trebui sa chemi exterminatorii.
Sau mirosul poate veni de-afara.
Incearca spray-urile de camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se ridica de jos(poate din beci?) prin parchet sau parfumul se transforma in contact cu tipul lemnului

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, stai linistit/a nu e nicio fantoma. Probabil e vreun soarece/sobolan mort pe undeva, cel mai probabil pe sub parchet sau intr-o gaura.Ai grija e focar de infectie, poti chema exterminatorii.

| Resurrection a răspuns:

Este vreun animal mort sau ceva. Fantome in nici un caz, totul are o explicatie rationala.

| Ionutszu a răspuns:

Posibil o rozatoare, incearca sa cauti sursa mirosului, dupa canapea / mobila undeva, incearca sa scapi cat mai repede ca ala va mirosi pe putin 3 saptamani, cauta 3 ore daca e necesar.