| ciocio1993 a întrebat:

CATELUS BOLNAV! va rog sa imi scuzati categorai ) dar sunt disperat, deci cainele are 3, 4-5 luni maxim era vioi, jucausi etc si de 2 zile nu mai mananca nimic si ii vine sa vomite ( i-am dat ceai de izma in care i-am dizolvat o amoxacilina si i-am dat cu siringa ) face spume la gura si nu mananca nimic, si vomita spuma alba, si cand da sa vomite ii se aude asa tare stomacul ca si cum nu ar putea vomite ca si cum s-ar balansa niste apa acolo in stomac un sunet din ala) va rog cine poate sa ma ajuta cu un raspuns sa salvez catelu. multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

E vaccinat? Daca e vaccinat a fost scos afara pe timpul schemei de vaccinare?

Mergi urgent la vet sa nu aibe parvoviroza sau coronaviroza. Si data viitoare nu mai da orice medicament de uz uman cainelui fiind a in loc sa-i faca bine mai rau ii agraveaza problema.
Citeste despre ambele boli si mergi urgent la medic fiindca daca are una din bolile respective orice secunda conteaza.

| ciocio1993 explică (pentru RedNose):

Are Jigodie din aia din cate intelsei pe la 5 o sa merg la veterinar cu el! parvoviroza din aia.

| RedNose a răspuns (pentru ciocio1993):

Jigodia nu e tot una cu parvoviroza. e tot una cu maladia carre sau febra canina. e foarte grav oricum.

| viotedy a răspuns:

Du-l repede la doctor.S-ar putea sa aiba intestinele innodate sau altceva grav.