| JackSergiu2015 a întrebat:

Catelusa mea de 3 luni jack rusell tot incerc s-o invat sa faca nevoiele afara dar nu pot. Ies cu ea afara de 3 ori pe zi ca sa-si faca nevoiele si sa ma joc cu ea. Dar nu face afara se abtine pana venim in casa si face pe covor si asta ma enerveaza. Asa face de o luna intreaga. Are si locul unde trebuie sa-si faca nevoile dar nu le face doar asa din cand in cand si atunci o laud ' si o cert cand face gresit. Cum o invat sa faca afara? Ea se abtine cat e afara ' cum fac invers ' sa se abtina cat e in casa? ajutati-ma va rog!

1 răspuns:
| DianaDMDixie a răspuns:

S-a cam obisnuit pe covor... La locul ei poti pune o perioada scutece speciale, si se va obisnui. Al meu din fericire bate in usa happy