| AndreeaSorina2000 a întrebat:

Am un bischo malet de 1 luna si nu reusesc sa-l invat sa-si faca nevoile pe pepampersul (din acela intins pe jos) lui. Il tot duc dupa ce mananca dar nu face, face pe covor. VA ROG AJUTATI-MA! FUNDA

Răspuns Câştigător
| EleonorElena a răspuns:

Trebuie sa ai multa rabdare si perseverenta sa petreci mult timp cu el,sa il pui sa faca asta des,dar nu dupa masa, pentru ca e satul, dar nici inainte, intre mese sau ceva in genu sti ca sa ii poti da recompense, sau ii dai o portie mai mica de mancare si dupa te duci sa il dresezi sa faca ce vrei tu.Si cred ca e pui,nu uita mereu e bine venit timpul pentru joaca, poti sa tratezi chestia asta ca pe o joaca, sa o faci mult mai distractiva pentru el(ce zici tu acolo e un catel, nu?). Sper ca te-am ajutat, si eu am 3 catei si la mine a mers asa, mereu, dupa ce face bine ii dai recompensa, altfel nu o sa invete niciodata.