| antaladela a întrebat:

Catelusa mea de obicei este foarte jucausa, de fiecare data cand vine cineva la noi ea e in fata portii si era foarte vioaie de ieri nu mai vrea sa se miste din culcusul ei m-am dus la ea si respira foarte greu si tremura incontinu...si nu vrea sa se mistesad si are ceva la ochi ca niste urdori.ce poate sa aiba? sad heelp me! daca mai continua asa sa o duc la veterinar?sad e foarte importanta catelusa asta pentru mine soo heelp me!

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Du-o la veterinar. Poate a otravit-o cineva,in cazul acesta incearca sa ii dai niste lapte (nu de vaca,nu e sanatos,fac viermisori) caldut,si oblig-o sa il bea,daca nu poate fi alergica la ceva,ar trebui sa petreci mai mult timpul cu ea, si sa cauti pe internet lucruri despre caini si despre ce le pot face rau. Eu tot cred ca e otravita, du-o cat de repede poti la un veterinar, cum adica daca continua, daca o mai lasi condoleante.Fa-i o baie calduta, dai niste lapte caldut cu bucatele de paine si du-o la veterinar urgent!

| antaladela explică (pentru LiviuuuXD):

Am dus-o e racita happy

6 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

In locul tau o duceam la veterinar fara sa mai intreb! Cred ca este bolnavioarastraight face
Dar, daca tot este catelusa, nu e gestanta? Si catelele se simt rau in timpul gestatiei.
Lasa-i apa proaspata langa ea.
Insanatosire grabnica!

| antaladela explică (pentru Anduta_1569):

Nu nu e gestanta, e doar racita multumesc oricum!

| JulyStorm a răspuns:

Daca insemna chiar atat de mult pentru tine, o duceai direct la veterinar, nu stateai pe net sa pui intrebari.

| Frumusika180 a răspuns:

Da trebuie sa o duci... :*

| ArySwetty a răspuns:

Du`o urgent la vetttttttt! poate e o boala care se poate agravaaaa!