| BiiBiis a întrebat:

Catelusa mea este agitata in fiecare seara, incepe sa muste tare, nu are stare, alearga prin toata casa, musca tot ce prinde, latra mai tare decat ziua. Eu cred ca este in calduri, dar nu stiu sigur. Face asa cam de 2 luni. are 5 luni acum. Ciclu nu i-a venit inca, imi "incaleca" piciorul. De ce face asa? Ce ar trebui sa fac sa fie mai calma? Tin sa mentionez ca latra de fiecare data cand suna cineva la interfon sau la usa si inainte sa se culce zgarie cu labutele pe parchet, de ce? Este rasa bichon.

Multumesc!

8 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin cu latratul cand suna cineva la usa sau la interfon e ceva absolut normal.fiecare caine latra cand suna cineva la usa.Eu cred ca e tulburata.ar trebui sa-i faci vaccin.Mai bine du-te la un medic veterinar el te poate ajuta mai mult decat noihappy. Succes

| foxi a răspuns:

Daca e in calduri sangereaza!

| chocolatedream a răspuns:

Nu prea cred ca e in calduri cred doar ca se plictiseste si vre doar sa ii dai mai multa atentie si sa ii cumperi ceva de ros
Iti urez multa bafta!

| BlueSummer a răspuns:

Salut! Cred ca ar trebui sa plimbi mai mult catelusa in timpul zilei, sa alergi cu ea, sa te joci cu ea, ca sa consume energia si seara sa nu trezeasca tot blocul...deci trebuie alergata mult si seara daca poti sa faci o plimbare mai lunga, s-o obosesti. Si e nromal sa latre cand suna cineva la usa sau la interfon. E inca puiut. Pt. niste informatii exacte, ar fi vine s-o duci totusi la un veterinar.

Bafta!

| ONU_2429 a răspuns:

Hmm in calduri nu prea cred ca are cum sa fie din cate stiu eu (la ciobanestii germani si nu numai ) intra in calduri dupa varsta de 8 luni
deci faza cu in calduri cade
hmm sa ma mai gandesc
poate nu o scoti indeajuns de mult afara la plimbare
aia cu latratul cand suna cineva mis e pare normalhappy pana la urma e instinctul de cainehee hee
sa-i vezi pe ai mei laughingsi eu stau la casalaughing
parchetul sa-l zgarie hmm chiar habar nu am de ce ar face astastraight face

| BiiBiis explică:

O scot de 2 3 ori pe zi. Se sperie si latra si la ceilalti caini. Are toate vaccinurile facute.

| diesel94 a răspuns:

E rea rasa accea de caine cat sunt de mici atat sunt de adracu (cel din poze) iti spun din propria experienta

| Mia a răspuns:

Am si eu o catelusa foarte energica, a mea e sorecar.Noi alergam cu ea prin casa, adica ea ne alearga pe noi, noi(adica eu, tata, fratele meu) pe ea. Ii place la nebunie sa alerge pana cade lata... happy Mai nou se joaca cu fratele meu pitulusul laughing el se ascunde si ea il cauta prin toata casa si cand il gaseste se alearga prin casa.Incearca si tu sa te joci mai mult cu ea.Succes...