| anonim_4396 a întrebat:

am o catelusa de cam 2 ani.Cand era mica si am adusa acasa avea doar 3-4 luni pe atunci ea era foarte agresiva adica ma musca chiar daca abia avea dinti si facea crize alerga ca disperata mentionez rasa bichon maltez.Intr-o zi am incercat sa o dresez adica sa nu ma mai muste. Daca ma musca ii dadea peste botic cu un deget, nu cred ca o durea dar se potolea. Daca nu ma musca ii dadea mancare..mda.Cand am mers la veterinar sa ii facem niste vaccinuri pentru nu stiu ce boli, veterinarul a zis ca o sa se calmeze pe la 1 an sau ceva.S-a inselat, tot facea crize..pana cand a facut 2 ani.Atunci parca noi nu mai existam pentru ea pur si simplu statea intr-un loc manca si dormea.Noi venim o lom in brate ne jucam cu ea(are o tona de jucarii chitaitoare din astea)si tot nu ne baga in seama.Dar cand vine o vecina pe la noi abia o mai tii sare la ea in brate latra sta numai cu ea si cand pleaca parca e moarta iar.Ma tem sa nu ii fie dor de mama ei, de la care am primit-o, sau altceva. Aveti ceva sfaturi cum as putea sa o fac sa isi revina?

2 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Poate daca o scoti la plimbare. Ia.i jucarii. thinking

| AlexaMoltez a răspuns (pentru LexiEla):

La plimbare merge aproape in fiecare zii pe drum, si jucarii are dar dupa cum am spus nu o prea intereseaza