| Angel977 a întrebat:

Ce ați alege ca animal de companie : pisică, iepure sau peruș? Argumentați.

Răspuns Câştigător
| Drkurt01 a răspuns:

Eu am iepure. E super dragalas, nu-si face nevoile prina casa, are locul lui, nu miroase... Eu l-am si dresat: l-am invatat sa se roteasca si sa se ridice pe 2 picioare. Vine in pat sa il mangai... Dar roade peretii si usile pentru ca nu ii place sa stea inchis si deci il las sa se plimbe prin casa si ziua si noaptea)). Al meu are, oricum, si o personalitate mai rebela si nu e cuminte deloc. De dormit doarme sub pat. De altfel e mai activ noaptea decat ziua, deci o sa te joci mai mult cu el dimineata si seara, probabil.
N-am stat foarte mult cu o pisica in casa, dar stiu ca intram in baie si miroasea groaznic dupa ce isi facea nevoile. Mananca mult mai mult ca un iepure si face si mai multe stricaciuni, presupun. Stiu ca pisica prietenei mele se urca pe masa si dormea acolo noaptea.
Perus n-are sens. Nu face nimic. Il tii in cusca toata ziua si ii dai de mancare. El e nefericit, iar pe tine nu te face cu nimic mai fericit. E foarte greu sa se ataseze de tine, iar daca ii deschizi geamul fuge.
E bun doar daca vrei sa vezi daca esti in stare sa ai grija de un animal, dar daca nu iti ofera prea mult, presupun ca o sa-ti fie mai greu si sa te atasezi de el si sa ai grija de el cu drag.
Caine n-am avut niciodată, dar presupun ca e mult mai multa responsabilitate. O sa incerc candva, poate.
Depinde, oricum, si daca stai la casa sau la apartament.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Caine pentru ca nu zgarie prin casa dar trebuie dusulit frecvent. Pisica e misto dar trebuie avut grija sai tai unghiile altfel strica prin casa tot

| RAY a răspuns:

Pisică,imi plac pisicile mult

| Sofer a răspuns:

As alege oricând un câine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as lua un sarpe anaconda pentru ca stiu ca ma apara de hoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 3 pisici. Clar ca prinde bine sa ai ceva blanos prin casa happy