| omulpaiangan a întrebat:

Ce caine de apartament recomandati (e apartament mai mic) si cam cat ar costa el + intretinerile pe luna?

8 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Teckel / Shih Tzu / Pechinez... eu aș opta pentru teckel.
Cu întreținerea stai cam așa:

1. Dacă îl iei de pui, plătești mai mult pe vaccinuri, pampersuri, multe jucărioare, oase de piele, mâncare, vitamine etc. Pe lună ajungi pe la 250 lei (cu tot cu controalele la veterinar). Asta până crește. Când va fi adult, cheltui maxim 150 lei (mâncare, niște oase sau jucării noi, etc.)
2. Dacă îl iei adult, trebuie să îi cumperi o lesă și un ham / zgardă, boluri, perie, șampon, mâcare, jucării și oase de ros (tari)

| maria89nic a răspuns (pentru maria89nic):

Am uitat să spun, prețul unui teckel este maxim 600 ron.

| Dєєa a răspuns:

Pechinez.

| TrustStyle a răspuns:

Beagle. Sau in special cainii de talie mica, ar eu am zis beagle fiindca-i un caine de invidiat happy. El costa aproximativ 700 de lei, dar pretul difera. Intretinerile...Ce sa zic, cam 100 de lei/luna.

| Sylvye a răspuns:

Poti cauta pe youtube "dogs 101" si apoi scrii rasa despre care ai vrea sa stii mai multe. Emisiunea este facuta de Animal Planet, deci chiar este folositoare daca vrei sa afli daca o anumita rasa este buna pentru apartament, ca boli poate avea, cum sa il ingrijesti si altele.

| AmaliaAmi a răspuns:

Eu as zice bison.Am multe vecine care au bison, si este Okey.dar daca vrei il poti lua o talie mai mica.Si vosta in jur de 10 milioane sau depinde de unde il iei.Si el nu prea mananca mult.Bobite.Deci nu consumi chiar atat de multi bani.Il poti gasi si cu un pret mult mai micbig grin.Te pup:*

| Qwertyuiop1406 a răspuns (pentru AmaliaAmi):

AmaiaAmi Daca tot vrei sa dai un sfat, invata sa scrii laughing!

| Qwertyuiop1406 a răspuns (pentru AmaliaAmi):

Buna. Eu am un bichon maltez si sunt foarte multumita de el. Nu are nevoie de multa miscare, nu lasa par, nu mananca mult si este o rasa foarte inteligenta. Sunt 2 talii de bichon, toy/mini si normal. Fiecare se impart in 4 subspecii:
- bolognez
-havanez (cu blana deasa, nu perfect dreapta si vine intr-o varietate de culori : negru, gri, maro, alb);
-maltez(blana este dreapta, si rasa pura este acceptata doar alba)
-frise(are blana creata, mai greu de ingrijit, si se accepta doar alba)
Sper ca te-am ajutat happy