| Teddy10 a întrebat:

Ce credeti despre micutii catei de apartament?
Eu locuiesc la casa, insa mi se par foarte dragalasi si ma gandesc sa imi achizitionez un catel de talie mica.
Necesita foarte multa ingrijire? Credeti ca are sau nu are rost? Voi ati lua unul sau, daca aveti, va face probleme?

Răspuns Câştigător
| bibiiiy a răspuns:

Eu am un bichon frise, baietel, il cheama toto si are 11 luni(il am de la varsta de 2 luni). Este o responsabilitate imensa, atat fizica cat si materiala.sunt foarte multe costuri( cumpararea catelului, tunsul, vizita la veterniar, lesa, zgarda, hamul, patutul, samponul, vitaminele, vaccinurile, eu i-am cumparat si parfum special de catei....costa foarte mult). fizic, este tot la fel de greu. plimbari de 2 ori pe zi(20 min maxim fiecare plimbare), iesitul afara cu el ca sa faca pipi..cand ploua trebuie sa il speli pe picoruse cand intra in casa. dimineata pe la 7 ies afara cu el..este destul de greu, mai ales cand e pui si face treaba mica si treaba mare in casa, pe mama mea am inebunit-o.trebuia sa spele mereu dupa el, toto cand era mic plangea, seara se trezea precum copii mici, din 2 in 2 ore.a fost foarte greu dar a meritat efortul. De asemenea,efortul meu a fost rasplatit, iar toto pot sa spun ca este unul dintre cei mai buni prieteni ai meihappy. Cateodata, vorbesc cu el, el se uita la mine si eu incep sa vorbesc, iar dintr-o data se intoarce cu fundu la mine si pleacalaughing. Funda?smug

| Teddy10 explică (pentru bibiiiy):

Dar alte probleme ai avut cu el? De exemplu sa zgarie, sa roada, sa rupa anumite lucruri...

| Teddy10 explică (pentru bibiiiy):

Dar alte probleme ai avut cu el? De exemplu sa zgarie, sa roada, sa rupa anumite lucruri...

| bibiiiy a răspuns (pentru Teddy10):

Ehh...cand era mic, a inceput sa roada papucilaughing, dar i-am luat jucarii multe si nu mai era nici o problemahappy

| Teddy10 explică (pentru bibiiiy):

Cam cat de mult poti sa-l lasi singur acasa?
Mie de asta mi-e cel mai frica sa-mi iau, pentru ca, in timpul scolii, de la 8 jumatate si pana la 3, dupa-masa, nu e nimeni acasa la mine.

| bibiiiy a răspuns (pentru Teddy10):

Eu sunt la scoala de la 12-6 sau chiar si 7.La mine sta la fel singur, pt.ca parintii mei vin si ei pe la 6, si prima oara il inchideam in baie, acum il las intr-o camera, de obicei in camera meahappy

7 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

Deci caini de rasa exemplu:bichon.Necesita fff multa ingrijire trebuie spalat, tuns, vaccinuri, mancare are ifose la ea doar de care vrea.Trebuie sa stai mult cu iei sa te joci altfel o sa planga e mult de lucru cu ei.Mai bine i-ati alta rasa decat astea mici.
Sall!

| IoanaIvi a răspuns:

Eu am un Pichinez si il cheama Coco.Cateii au nevoie de multa iubire si de rasfat mai ales daca sunt mici. Nu sunt greu de intretinut si nu iti va face probleme poate sa se loveasca sau alte chesti, dar nu iti va face tie probleme decat daca il vei iubi foarte mult pentru ca daca il iubesti mult consideri ca este problema ta.