| Mihaa22 a întrebat:

Ce înseamnă și cam ce presupune sa ai un iepuraș ca animal de companie?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ingrijire si nu in ultimul rand, dragoste. Daca nu tii la un animal de companie, mai tare il chinui.

| Wr3nch a răspuns:

Inseamna responsabilitate. Sa cureti dupa el, sa ii dai mancare, sa te asiguri ca nu roade ce nu trebuie cand nu e in cusca, sa iti petreci timp cu el. Daca il vrei doar ca sa faci 3 poze pe insta, recomand sa nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l hranesti zilnic si sa faci curatenie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui lăsa pe lângă pisici.

| nukeyly a răspuns:

Ca orice animal de companie, trebuie sa-i aloci timp si atentie sa nu se uste. Nu-l lua daca nu poti sa-i acorzi conditii bune, sa nu ajungi ca baba cu 3 pisici pe milimetru patrat.
Cel mai bun animal de companie: PET ROCK.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pet_Rock
https://www.amazon.com/Pet-Rock-Authentic-Approved-Original/dp/B07KN9FK4B

| Jessica1235 a răspuns:

O să facă destul de multă mizerie și o să trebuiască să schimbi des mâncarea. Un iepure după ce calcă peste mâncare nu o mai mănâncă. O să trebuiască să îl speli o dată la ceva timp și probabil să-i tai unghiile, mai bine întrebi pe cei de la magazinul de unde îl iei, ar trebui să știe.