| anonim_4396 a întrebat:

Ce presupune un contract de adoptie al unui animal de companie?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Pe scurt te obligi sa nu îl maltratezi, sa nu îl abandonezi pe strada, sa il scoți la plimbare când cere, sa ii oferi hrana, sa îl duci la doctor, sa îl deparazitezi cel puțin 2 ori pe an.
https://cainifarastapan.sibiu.ro/index.php/adoptii/formulare

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Interesant,nu stiam toate astea.

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

In formularul DECLARATIE ANGAJAMENT DE ADOPTIE apar toate obligațiile în calitate de adoptator.

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Inteleg.Mersi.

4 răspunsuri:
| maria_parvan a răspuns:

Intr-adevar, asa cum a spus si userul de mai sus. Un contract presupune ca ai grija de acel catel, ca ii oferi niste conditii, ca nu il abandonezi, ca ii faci toate vaccinurile la timp. Adica e un fel de plasa de siguranta pentru cei care il ofera spre adoptie. Multi iau caini si apoi ii abandoneaza sau ii lasa sa se inmulteasca necontrolat, nu au grija de ei, unii ii revand si tot asa.