| Chocolate_8650 a întrebat:

Ce parere aveti de eutanasierea cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| iulia7621 a răspuns:

Asta ma enerveaza cel mai rau.de ce sa omori atatea suflete cand poti gasi alte solutii.ar putea sa fac adaposturi si sa ii casteze asa nu s-ar mai inmulti si nici nu ar mai musca lumea. asta mi se pare cea mai proasta lege.asa e la noi se alege mereu calea mai usoara dar in alte parti caini sunt potejati daca neglijezi un animal iti ia si animalul iti mai da si amenda

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Simplu - sunt contra!

| Patry a răspuns:

O parere foarte foarte rea. OK, musca lumea dar... de ce nu le fac un camin unde sa ii tina in custi sa ii mai lase liberi printr-o curte mare mare mare mare sa le dea de mancare etc. Eu una asta as face.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Www.ptroa.co.il/petition/index.php intrati si semnati! uitati ce au zis si alti utilizatori :
Bellaa2011 a răspuns:
Doamne saracul Doamne fereste cu poate sa faca asa ceva doamne frate nu au mila de bietele animale ar trebui ca sa oomoare pe astefl de oamenii saracutii
claudiuscorpyon a răspuns:
Oribil ce le fac bietelor animale! am semnat petitia!
PisicutzaMiky a răspuns:

Am semnat. Acele fiinte nu se pot numi oameni. As vrea sa aiba si ei parte de acele chinuri ca sa vada cum se simt saracele animale. Oamenii care fac asta nu au inima. Animalele sunt create de Dumnezeu si au si ele o inima, la fel ca noi. Saracutele animale

| turcudenis99 a răspuns:

Cred ca ce fac e spre binele populatiei fiindca multi dintre ei au rabie daca stii cei aia si pot omori oameni, de aia ei trebuie sacrificati fiindca chiar daca iar tine in custi ar muri de foame sau de set sau de muscaturile altor caini si astfel li se ia suferinta pe veci! fiindca chiar daca iar fi dus in custi ar muri si ar suferi mai mult si tot la moarte se ajunge asa decat ca el sa moara in chinuri cainilor vagabonzi li se curma suferinta! multumes pentru atentie

| lory_5188 a răspuns:

E un gest crud, si ne aratacat de cretini pot fi conducatorii nostri.
sper ca nu esti de acord cu asa o prostie!
poate am avut un limbaj cam barbardar nu am cum sa ma aptin!