| Asdffd a întrebat:

Pro sau contra eutanasierea cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| Mentaa a răspuns:

Contra eutanasierii, dar o solutie trebuie sa se gaseasca. Adica nu mai poti merge linistit pe strada, fara sa te latre cainii sau chiar sa te atace? Iar cei care numesc cainii vagabonzi "catelusi" sunt ridicoli si absurzi//,.

58 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În totalitate de acord şi subscriu şi la comentariul posta de anonim.
Oraşele sunt pentru oameni, nu pentru animale!

| Hombre a răspuns:

Sa va muste caini pe toti si sa fie si turbati si apoi sa va vad, terminati cu fitele astea ca nu va cred pe nici unul, de ce nu luati fiecare cate un caine sa aveti grija de el? Va masturbati aiurea, vai cainii bla bla bla. EXTERMINARE, nu pun cainii mai presus ca omul, iar pe voi cum am zis, sa va muste.

| mgtow a răspuns:

No comment, nu m-a muscat deloc un caine vagabont si nici nu ma aflu in Romania in acest moment.

NOname
| NOname a răspuns:

CONTRA! Exista si alte solutii pentru a stopa cresterea numarului de caini vagabonzi:
1. Sterilizarea.
2. Adoptiile.
3. Adaposturile de caini/animale.

Pentru cei muscati de caini, care se declara Pro:
Animalele agresive, care au atacat un om (de cele mai multe ori tot din vina omului (vorbind la modul general), dar e deja o alta poveste), sunt automat eutanasiate prin lege. Deci nu intra acum in discutie.

P.S. Daca doriti sa opriti jupuirea de vii a cainilor, semnati, va rog, aceasta petitie: http://www.tpu.ro/......na-1.html!

| NickiMinaj a răspuns:

De 100 de ori pro. pro pana pe marte si inapoi. pro pana la moarte!laughing

| NickiMinaj a răspuns:

Nasol ca nu le aplica nimeni... eu am hoarda de caini la iesirea din scara, in conditiile in care in bloc locuiesc 5-6 copii cu varste intre 3 si 12 aniwinking o fi bine?!
animalele sunt agresive pentru ca sunt animale.
hombre, nici eu n-o puteam spune mai bine.

| Asdffd explică:

Eu sunt pro! doar pentru cei mari.acei agresivi ce nu pot trece pe langa tine fara sa maraie la tine! sau sa fuga dupa tine!winking cred ca cei mici ar trebui dusi la adaposturiwinking

| Thunder a răspuns:

Ok, am inteles, multi dintre voi sunteti prea oameni, aveti grija doar de oameni (Oare asa-i?) etc. Dar totodata sunteti la fel de inumani. Pentru ce sa omoram niste fiinte? Degeaba va agitati din spatele monitorului, deoarece sunteti doar cu ideile si nimic mai mult. Eu tot raman la parerea ca daca se omoara cainii vagabonzi, sa facem ceva si cu oamenii vagabonzi, nu? Aaa, ma mai deranjeaza si pasarile care mi se caca in cap sau pe umar. Acum sa vorbesc serios, nici mie nu imi place cand ma latra cate o javra dupa ce trec de ea, mai ales sa fie mai multe. Daca vreo javra ma ataca, ori ii trag vreun picior in dinti, ori pun mana pe ceva, n-am ce face, asta este, n-am nimic cu animalele, dar eu sunt mai important. Cred ca am trecut de evul mediu si avem o gandire mai evoluata, suntem capabili sa luam decizii mult mai mai umane. I-am sterilizat si gata, daca ii sterilizam acum ceva ani, azi erau specii rare cainii de prin oras. Cand apare altul si nu e insemnat, pac, am sunat unde trebuie, au venit baietii, il rezolva si gata, in cativa ani a plecat de pe pamant fara sa aiba urmasi. Unii dintre voi viseaza doar exterminarea in fata ochilor. Cand le pronunti cuvantul caine, gata, ceva se declanseaza in creier, intra intr-o stare ciudata si incep sa aberze.EXTERMINARE.EXTERMINARE.Asa nu, nu imi place.

| Șosețică a răspuns:

Contra...mi-am promis ceva in viata... daca voi ajunge bogatana sau ceva in genul.voi face un azil de animale.si voi ajuta 10% de animalele fara casa de pe pamant.na dar asthea sun vise, greu se vor inplini

| Lala20 a răspuns:

Clar CONTRA! Adica sa fim seriosi.saracii caini dupa ce ca mor de foame pe strazi zile in sir, se mai si gaseste vreun om sa dea in ei si apoi te miri de ce musca...hai oameni buni sa fim seriosi!

| Afdsa a răspuns:

Contra :3.

| Ada11 a răspuns:

Contra!

| Shine a răspuns:

Contra! Ar trebui sa fie sterilizati si adoptati!

| Razvannn6 a răspuns:

Contra

| OnUtZzZaAa a răspuns:

Cccccccccccccccccoooooooooooooooonnnnttttrrraa nici nu se pune problema de ce sa omori niste finte nevinovate ar trebui castrati sa nu se inmulteasca si sa se construiasca un centru de ingrijire a acestor caini dupa care sa poata fi scosi spre adoptie dar sa nu-i tina flamanzi doar ca sa aiba parlamentarii salarii mai mari

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Cotra normal! Este o prostie! Sunt niste fiinte micute, nevinovate! Nu puteti sa intelegeti ceva: De ce va musca vagabonzii? (cainii bineinteles). Fiindca nu au fost invatati cu omul bland! Multi ii bat si dau cu pietre in ei! E corect?

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Daca fierace om ar avea grija d cainele lui si nu l`ar arunca p strada si ar castra catzelele ca sa nu se mai inmulteasca atunci nu ar mai fi nevoie sa ii opmoramstraight face

sunt total CONTRA!

| Nume a răspuns:

Contra

Răspuns utilizator avertizat
| ElySiKazy a răspuns:

Si pe mine m-au muscat...si tot sunt contra happy

| OmNom a răspuns:

Contra :uite azi am mers la un concurs si erau vreo 8 caini mari da mari dupa mine si nu mi-au facut nimic de ce sa ii eutanasieze mai bine fac ceva un centru de adoptie cu veterinar si tot tacamul nu?

| Creatorul24 a răspuns:

Contra logic

| cosmin_6011 a răspuns:

Contra!

| emotziky29 a răspuns:

Binenteles ca sunt contra eutanasierii cainilor vagabonzi.Sunt animalele mele preferate :X

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
CONTRA BINEINTELES!
Mereu voi fi contra! Nenorocitii astia in loc sa-i eutanasieze pe caini mai bine ar eutanasia dracului tiganii si toti perversii si boschetarii si sa ajute bietele animale.
CONTRA!

| Deny1333 a răspuns:

Contra, normal!
Eutanasierea nu e o soluţie. S-ar putea crea un adăpost pentru animale de tipul câinilor vagabonzi unde să fie duşi şi daţi spre adopţie; bineînţeles, întâi curăţaţi şi dresaţi pentru a scăpa de comportamentul agresiv. Se poate şi la noi, nu numai în alte ţări/continente!
Voinţă să avem! Şi Băse să ofere fondurile, că doar de asta e preşedinte – ca să facă bine! Deşi până acum n-a făcut nimic.

| PredatoR a răspuns:

CONTRA! Ar trebui sterilizati toti cainii vagabonti si ar muri ei pana la urma si nu ar mai aparea altii daca acestia au fost sterilizati toti...

| Aishaa a răspuns:

Pro,nu numai odata am fost muscata de acei caini.

| Wanderer a răspuns:

Contra.