| IGM a întrebat:

TPU! Ce parere aveti despre eutanasierea cainilor?

Răspuns Câştigător
| soupflood123 a răspuns:

Cainii trebuie sa aiba stapan si sa stea in interiorul curtii cuiva--nu pe strazi--fiindca unii, uneori au chef sa se repeada la picioarele tale chiar daca NU ii provoci ("isi apara teritoriul").
Atata timp cat oamenii nu vor fi constientizati sa isi dea cainii spre adoptie daca nu il mai doresc, vor exista caini liberi pe strazi "in cautare de stapan" (si de cele mai multe ori vor muri pe aceleasi strazi).
Masura eutanasierii este doar rezultatul unei cantitati uriase de inconstienta generalizata.

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

E o idee bună şi nu chair.
E bine să îi eutanasieze pe ăia care sunt bolnavi rău de tot. Pe cei care sunt sănătoşi, e bine îi păstreze în viaţă, să îi castreze, să îi depuricheze şi să îi dea spre vânzare sau să îi trimită în Asia, la iubitorii de animale.

| Andrei899 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa-i eutanasieze decat pe cei bolnavi rau iar pe cei sanatosi sa-i sterilizeze.

| Timmy97 a răspuns:

Sunt niste idioti, cretini si tampiti aia care vor sa ii omoare.Eu iubesc cainii si as face orice pentru ei si in plus cainii nu musca daca nu sunt provocati.Acum ei baga povestile alea cu oamenii care au fost omorati de caini numai ca sa aiba motive sa ii eutanasieze.Mie nu mi se pare corect pentru ca pe oamenii care omoara nu ii omora nimeni.Tu ce crezi?

| IGM explică (pentru Timmy97):

Mi-e imi plac cainii chiar daca am avut cateva muscaturi de la ei.Parerea mea''Azi ucizi un caine, maine un om''Iar Basescu dupa ce ca ne-a ucis rabdarea, vrea acum sa ucida si cainii.Mai bine ii duc in alta tara si sa-i dea spre adoptie daca la noi nu-i adopta nimeni.