| Erica33 a întrebat:

Ce parere aveti de eutanasierea cainilor

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O parere cum nu se poate de buna

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Mie mi se pare o idee destul de buna, avand in vedere faptul ca nu poti sa mergi pe strada de frica cainilor. Ar fi o idee si mai buna sa-i omoare doar pe cei bolnavi iar pe cei sanatosi sa-i duca la un adapost unde sa ii ingrijeasca, apoi sa ii dea spre adoptie doar ca unui caine i se aloca pe luna destul de multi bani deci nu cred ca o sa vrea statul sa puna in practica asta.
Da, sunt de acord cu eutanasierea cainilor si sper sa faca asta pentru ca in toate tarile civilizate nu exista caini maidanezi pe strazi si ar fi bine sa intram si noi in randul tarilor civilizate.

Cei care spun ca "iubesc animalele" sa le ia ei in casele lor daca vor si sa-mi spuna si mie cum pot sa mearga ei pe strada cand vine o haita de caini spre tine. Cei care ganditi asa sa stiti ca aveti o mentalitate foarte ciudata si ganditi-va si voi, nu ar trebui sa evoluam?

Sper ca sunteti de acord cu mine, mai dati-mi pareri.

Răspuns utilizator avertizat