| raMLesS a întrebat:

De ce câinii fugăresc pisicile şi le omoară?
Am un câine la uşa blocului şi când venea vreo pisică le omora şi venea cu ele la uşa mea, aşa moarte mi le punea acolo, am încercat să le dau otravă la pisicile alea moarte ca să moară dar degeaba,, dau funda laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

3 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Cainii fugaresc din instinct cam orice e mai mic decat ei.La baza sunt vanatori, chiar daca exista muuuulte proaste care le pun fundite si ii baga in genti straight face Cainele modern nu mai traieste in padure, nu mai are o varietate de fiinte pe care sa le vaneze, asa ca alearga ce gaseste cel mai des, adica pisicile.Iti aduce pisicile alea asa cum un caine de vanatoare aduce ratele impuscate. Daca ar avea de ex, ratoni, sconcsi sau naiba mai stie ce, nu ar alerga numai pisici.Totusi,sunt si caini care au pierdut pe parcurs instinctul de vanatoare, si convietuiesc cu pisicile fara probleme.E vorba si de rasa din care face parte, fiindca sunt caini pitici care vaneaza sobolani, dar un saint bernard nu o va face in veci.

| raMLesS explică (pentru FABULOSUL6000):

Păi am un husky la ţară şi când a fost mic se ducea să se joace cu pisicile, într-o zi una dintre pisici era gravidă-(târfă) şi a născut, el s-a dus la pisica aia şi crecă dacă nu venea bunicu îl omora pe husky, el a mai crescut şi acum nu suportă pisicile, când le prinde le omoară,, dar mai am şi un labrador, ăla nu are treabă cu pisicile, se joacă cu ele şi nu le omoară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțelegi? Sunt ofrandele aduse în cinstea Zeului Ramles.