| DinoRax a întrebat:

Ce pot cumpara sa scap de purici de pe catelusa mea de 2 luni?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Se poate pune o zgarda anti-purici dar pana acolo recomand a se lua de la o farmacie veterinara un antibiotic contra acestor daunatori, numai stiu exact cum se numeste solutia dar stiu ca este intr-o pipeta ce are maxim 2 ml de continut si se toarna continutul pe pielea catelului, arata si pe instructiuni cum se aplica, o doza de asta se da 1 data la 1 luna de zile parca, oricum conteaza si ce solutie este, cert este ca catelul scapa de purici. Apoi ii poti monta o zgarda anti purici ca sa numai ia purici.

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Virusi pentru purici.

| Alexuţ02 a răspuns:

Te duci la farmacie veterinară și îi spui problema, îți dă de acolo ce e nevoie

| Apokales a răspuns:

Nu stiu care-i treaba la doua luni cu un caine, dar eu le-am dat alor mei cu ceva picaturi de la un magazin veterinar, Parakill se numeste si este destul de scump, dar eficient.