| Dafii a întrebat:

Ce pot sa fac cu cainele din fata blocului?
Este lovit la labuta de la incheietura in jos, iar labuta ii " atarna " pur si simplu, nu are absolut deloc rani, dar are oasele de pe dinauntru rupte.
Problema este ca, are deja aproape 2 saptamani de cand este lovit.
Am facut rost de atele si pansament, insa stiu ca nu destul.
Norocul, a facut ca azi sa reusesc sa i le pun dar din pacate a fugit chiar cand trebuia sa ii leg labuta.
Sunt singura la care sta catelul, chiar singura.
Din fericire, am " harul " de a fi iubita de un animal din prima clipa laughing si ma mandresc cu asta laughing.
Asta cand ii puneam la labuta lucrurile respective, vorbeam incet cu el si il mangaiam si era ok, doar putin speriat.

Am vorbit cu o doamna, care are si ea 4 catelusi si a spus ca nu prea sunt sanse sa i se repare pentru ca si catelul ei patise la fel.
Maidanezul este deja adult, singura solutie ar fi operatia si eu dn pacate caut modalitat sa rezolv problema asta si s strang niste bani...
Am doar 13 ani din pacate, problema cu transportul se poate rezolva pentru ca poate il va duce tata.
Cum sa strang bani? E vreo 5 milioane cred ca o operatie + cazarea.
Nu pot sa il las asa, imi este mult prea mila de el.
Deci ce spuneti?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu ştiu dacă necesită operaţie.
Du-l la veterinar măcar să-l consulte.
Dacă poţi pune-i nişte praf de Antibiotic şi badajează-i lăbuţa.
Pa-pa.

| RedNose a răspuns:

Ai mers sa vorbesti la cabinete veterinare? Sunt unele cabinete care fac reducere daca vi cu un caine de pe strada.
Stiu pe cineva din Bucuresti care a gasit un pui de amstaff subnutrit,abia mai mergea si nu putea sa manance nimic. A mers cu el mai medic si a descoperit ca are pancreatita si a avut nevoie de cazare, perfuzii(nu putea fi hranit normal, fiindca pancreatita e are legatura cu mancarea, are nevoie de regim pentru tot restul vietii), ajungea undeva la 700-800lei daca imi aduc aminte si i-a facut reducere. Mergi la mai multe cabinete intreaba si ar fi bine sa incerci si la asociatii, trimitele un mail si poate reusesti sa te ajute sau sa-ti recomande un cabinet care face reduceri.
Succes si ma bucur ca vrei sa te ocupi de catel.

| Birlik65 a răspuns:

Tot la veterinar o sa ajungi, daca spui ca este deja adult e cam greu, fara sa i se puna tija nu se poate repara, deci nu ai incotro, decat la veterinar si operatie!

| LissaHateaway98 a răspuns:

Ia-ti o prietena si cantati in parc. Diverse melodii. Daca cineva are o chitara si mai bine. Si puneti o palarie jos. O sa strangi ceva bani. Mai ales daca canti vreo 6 zile. Strangi vreo 5 mil. Aaaa de catel mai bine du-l la un medic veterinar. O sa te ajute el. Te rog, imi dai funda?batting eyelashes

| Curcubeuinalbsinegru a răspuns:

Du-l la un medic veterinar. :* happy FUNDA? happy :*